Życzenia Ambasadora Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Wasyla Zwarycza z okazji Świąt Wielkanocnych

Życzenia Ambasadora Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Wasyla Zwarycza z okazji Świąt Wielkanocnych

Ambasador Ukrainy w RP Wasyl Zwarycz skierował do obywateli Polski życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

W swoim wystąpieniu zaznaczył, że wartości chrześcijańskie są tradycyjnie ważne dla obu naszych narodów, a Polacy od ponad roku pokazują światu przykład ich przestrzegania, pomagając Ukraińcom.

– Przy tej okazji chciałbym podkreślić wdzięczność Polsce za wsparcie i pomoc dla Ukrainy. Nasza współpraca i wspólne wartości potwierdzają, że razem jesteśmy silniejsi – zaznaczył Ambasador Ukrainy.

Życzył polskim rodzinom spokoju, harmonii i pomyślności w tym świątecznym okresie.

– Niech zmartwychwstanie nadziei, wartości duchowych i cnót poruszy każde serce i stanie się impulsem do pomyślności obu naszych narodów – powiedział Wasyl Zwarycz.

W nagraniu z okazji święta udział wzięły ukraińskie i polskie dzieci, które wraz z ukraińską mistrzyni pisankarstwa malowały pisanki.

– Dzisiaj nasze dzieci – ukraińskie i polskie – wspólnie malują pisanki i pokazują światu, jak przyjaźń, miłość i życie pokonują zło i nienawiść. W tym dniu świętujemy nie tylko zmartwychwstanie Chrystusa, ale także okazujemy szacunek dla więzi rodzinnych, przyjaźni i współpracy między naszymi krajami – zaznaczył Ambasador Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej.

Film powstał przy wsparciu Communication Media Center, które współpracuje z Ambasadą Ukrainy w Polsce, oryginalną muzyką stworzył specjalnie dla tego nagrania ukraiński zespół „Monysto”.

X