Wspieranie nauczania języka polskiego na Ukrainie

Fundacja Dziedzictwo Kresowe z Warszawy w ramach realizowanej misji wspierania nauczania języka polskiego za granicą przekazała w darze na rzecz wszystkich placówek oświatowych z polskim językiem nauczania, działających na terenie obwodu lwowskiego, zestawy podręczników, multibooki i pomoce naukowe dla klas początkowych.

Odbiorcami programu były szkoły średnie: nr 24 im. Marii Konopnickiej i nr 10 im. Marii Magdaleny we Lwowie, nr 3 im. Królowej Jadwigi w Mościskach, a także Zespół Edukacyjny im. Jana Pawła II w Strzelczyskach.

{gallery}gallery/2019/podreczniki{/gallery}

Przekazywane co roku przez Fundację, we współpracy z wydawnictwem Nowa Era, nowoczesne podręczniki, pomoce i materiały dydaktyczne wspierają naukę języka polskiego, historii, polskiej kultury, matematyki, przyrody i plastyki, zachęcają uczniów do samodzielnego, logicznego i kreatywnego myślenia oraz są istotnym wsparciem dla nauczycieli w ich codziennej pracy. Wysoki poziom zestawów służy ogólnemu rozwojowi uczniów, efektywnej pracy oraz pomaga w doskonaleniu wymaganych na poziomie europejskim umiejętności.

Fundacja Dziedzictwo Kresowe od 2013 roku przekazała do szkół łącznie ponad 1000 zestawów podręczników wraz z pomocami dydaktycznymi, wspiera w ten sposób nauczanie języka polskiego w środowisku polskim jako mowy ojczystej, która jest znaczącym elementem tożsamości narodowej. Jest to efekt konsekwentnego i skutecznego realizowania misji przez Fundację, która wokół siebie skupia wielu przyjaciół – osoby, instytucje państwowe, organizacje pozarządowe oraz firmy, którym bliskie są jej cele i mają serce dla Kresów.

– Z roku na rok liczba przekazanych, do szkół z polskim językiem nauczania, zestawów podręczników, pomocy dydaktycznych, multibooków rośnie. Jest to możliwe dzięki współpracy z wydawnictwem Nowa Era, które dużą wagę przywiązuje do jakości edukacji dzieci i młodzieży. Wspólnie z wydawnictwem udało nam się wypracować rozwiązanie systemowe, dzięki któremu od tego roku polskojęzyczna młodzież nie tylko we Lwowie, ale także w Mościskach i Strzelczyskach będzie mogła korzystać z nowoczesnych podręczników i pomocy naukowych na wysokim poziomie merytorycznym – powiedział Kurierowi Galicyjskiemu Jan Sabadasz – prezes Fundacji Dziedzictwo Kresowe.

Anna Gordijewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X