We Lwowie rok szkolny rozpocznie się 1 września fot. Karina Wysoczańska / Nowy Kurier Galicyjski

We Lwowie rok szkolny rozpocznie się 1 września

Nauczanie w lwowskich szkołach tradycyjnie rozpocznie się 1 września. Format, w jakim uczniowie rozpoczną nowy rok szkolny, zostanie ustalony odrębnie przez każdą szkołę i klasy. Poinformował o tym Wydział Oświaty Lwowskiej Rady Miejskiej.

W większości lwowskich szkół zajęcia rozpoczną się już w piątek 1 września. Nie będzie tradycyjnych świątecznych apeli szkolnych. W tym roku po raz pierwszy w ławkach lwowskich szkół zasiądzie około ośmiu tysięcy dzieci. To prawie tyle samo pierwszoklasistów, co w zeszłym roku.

W ubiegłym roku szkolnym obwód lwowski był liderem pod względem liczby uczniów uczących się w trybie stacjonarnym. W tym roku władze miasta i obwodu poleciły wszystkim placówkom oświatowym także rozpocząć naukę stacjonarnie.

Wydział Oświaty Lwowskiej Rady Miejskiej wystąpił z prośbą do wszystkich szkół, aby środki finansowe, które miałyby zostać przeznaczone na kwiaty dla nauczycieli, przekazano na pomoc dzieciom, które ucierpiały w czasie wojny. Zebrane pieniądzę wesprą ośrodek rehabilitacyjny UNBROKEN KIDS.

Wszyscy chętni mogą dołączyć się do zbiórki na platformie dobro.ua

źródło: na podstawie tvoemisto.tv

X