Ukraińcy uważają Polskę za najprzyjaźniejszy im kraj

Ukraińcy uważają Polskę za najbardziej przyjazny im kraj. Takie są wyniki badań przeprowadzonych przez Centrum Badań Socjologicznych i Marketingowych „Socis”.

Z sondażu wynika, że za najbardziej wrogo do nich nastawione państwo Ukraińcy uważają Rosję. 40,8 proc. Ukraińców uważa, że Polska ma pozytywny stosunek do ich kraju, 5,2 proc. jest przeciwnego zdania – wynika z omawianego przez agencję Interfax-Ukraina sondażu ośrodka Socis.

Ok. 38 proc. ankietowanych uznało, że pozytywny stosunek do Ukrainy mają też Stany Zjednoczone, ok. 37 proc. – Niemcy, a ok. 32 proc. – Białoruś. 70,5 proc. badanych uważa, że Rosja ma wobec ich kraju wrogie nastawienie, przeciwnego zdania jest 6 proc. uczestników sondażu kijowskiego Centrum Badań Socjologicznych Socis.

Interfax-Ukraina podkreśla, że w przypadku każdego wyżej wymienionego kraju – oprócz Rosji – od 40 do 60 proc. badanych wskazało na neutralny stosunek do Ukrainy. W sondażu przeprowadzonym pod koniec stycznia wzięło udział 2 tys. respondentów powyżej 18 roku życia we wszystkich regionach Ukrainy, oprócz Krymu i opanowanych przez prorosyjskich separatystów terenów Donbasu.

Na podstawie: PAP, IAR, TVP.info
Źródło: jagiellonia.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X