Rozpoczyna się Kongres Eucharystyczny

26 maja br. w konkatedrze św. Aleksandra w Kijowie rozpoczyna się ogólnoukraiński Kongres Eucharystyczny Kościoła Rzymskokatolickiego. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył nuncjusz apostolski na Ukrainie arcybiskup Thomas E. Gullickson. Następnie Kongres będzie się odbywał jednocześnie w innych miastach.

 

„Jest to dla nas wielkie wydarzenie i wielka radość. Będziemy mogli w tych dniach być w Wieczerniku, z Chrystusem, czuć Jego obecność w naszym życiu.

 

Będziemy mogli w ten sposób pogłębić naszą więź, naszą miłość, naszą wdzięczność dla Chrystusa Eucharystycznego,” – powiedział dla Kuriera metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Rzymskokatolickiego Ukrainy. Zwieńczeniem Kongresu Eucharystycznego będzie Msza św. koncelebrowana 3 czerwca br. na placu przed Akademią Weterynaryjną we Lwowie pod przewodnictwem osobistego przedstawiciela papieża, kardynała Angelo Comastriego z Włoch. Wraz z nim liturgię sprawować będą biskupi i księża katoliccy z Ukrainy, goście z Polski oraz innych państw sąsiednich – łącznie ponad 400 kapłanów. Po zakończeniu liturgii duchowni i świeccy przejdą w procesji do bazyliki metropolitalnej.

Konstanty Czawaga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X