Prezydent Polski złożył życzenia Ukraińcom z okazji Dnia Niepodległości

Polska będzie kontynuować wsparcie wzmocnienia relacji Ukrainy z UE i NATO oraz realizacji ambitnych reform wewnętrznych

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złożył życzenia na ręce prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki dla Ukraińców z okazji 27.rocznicy Niepodległości.

„Prezydent RP wyraził szacunek dla narodu ukraińskiego, który – jak napisał – „konsekwentnie buduje niepodległe państwo i gotów jest na największe ofiary w obliczu łamania prawa międzynarodowego i agresji zbrojnej ze strony sąsiada”. Zapewnił także o poparciu dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w granicach uznanych przez wspólnotę międzynarodową.

„Deklaruję dalszą działalność Polski na rzecz wzmocnienia stosunków Ukrainy z UE i NATO, a także wsparcie w realizacji ambitnych reform wewnętrznych, które zbliżą Ukrainę do standardów przyjętych w tych organizacjach. W interesach Polski oraz Europy jest Ukraina jako nowoczesne państwo, z dobrze działającą gospodarką, która zagwarantuje swoim obywatelom wysoki poziom życia” – napisał prezydent Duda, cytowany przez administrację ukraińskiego prezydenta.

Wyraził jednocześnie przekonanie, że zbliżeniu społeczeństw Polski i Ukrainy służą partnerskie relacje między instytucjami państwowymi, systematycznie wzrastające obroty handlowe oraz rozwój kontaktów międzyludzkich.

„Mam nadzieję na osiągnięcie pozytywnych wyników również i w dialogu na temat tragicznych kart w naszej historii. Jestem przekonany, że partnerstwo strategiczne między Polską i Ukrainą powinno być budowane na fundamencie prawdy o przeszłości i w duchu wyznawanych przez dwa narody wartości chrześcijańskich” – oświadczył prezydent Duda.

Andrzej Duda również życzył Ukraińcom dobrobytu.

Źródło: president.gov.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X