Pomoc charytatywna dla osób dotkniętych skutkami pandemii

W okresie świąt Bożonarodzeniowych wolontariusze Polsko-Ukraińskiej Młodzieżowej Organizacji „Młody Stanisławów” odwiedzili starsze i samotne osoby dotknięte skutkami epidemii koronawirusa. Pomoc charytatywna dotarła do 100 osób polskiego pochodzenia z ponad 20 miejscowości obwodu iwanofrankiwskiego.

Wolontariusze odwiedzili również Zofie Stecką, 76-letnią mieszkankę d. Stanisławowa. Pani Zofia zaznacza, że taki gest pamięci o Polakach mieszkających poza granicami kraju jest szczególnie ważny w tym trudnym czasie pandemii. – Zawsze na święta spotykaliśmy się, razem z chórem parafialnym kolędowaliśmy, jednak w tym roku obeszło się bez tego. Jednak dzięki Bogu jesteśmy zdrowi i życzę wszystkim rodakom, aby ta choroba szybko zniknęła. – dodała mieszkanka Iwano-Frankiwska.

{youtube}mWe7A98SYaA{/youtube}

W ramach projektu rodacy otrzymali pomoc finansową, artykuły medyczne oraz spożywcze. Zawartość paczek była dobrana wedle potrzeb obdarowanych. – Każda osoba, którą odwiedziliśmy, poprzednio powiedziała, czego najbardziej potrzebuje. Jedna pani, która potrzebowała specjalne leki na nerki, była bardzo szczęśliwa, kiedy je otrzymała, albowiem powiedziała, że nie było jej stać, aby te leki kupić. Również, kiedy kupowaliśmy te paczki żywnościowe, to staraliśmy się, żeby to nie były tylko kasze, bo to jeszcze babcie sobie kupią, ale żeby to było takie coś smaczne właśnie na święta – powiedziała Alina Czirkowa z Polsko-Ukraińskiej Młodzieżowej Organizacji „Młody Stanisławów”.

Fot. Leon Tyszczenko
{gallery}gallery/2021/charytatywna1{/gallery}

Projekt został zrealizowany za pośrednictwem Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach wsparcia Polonii i Polaków za granicą.

Karina Wysoczańska
Fot. Alina Czirkowa
{gallery}gallery/2021/charytatywna2{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X