Polski Bus otwiera połączenia z Ukrainą

Popularny w Polsce, tani przewoźnik od 21 października uruchomi połączenia 18 miast w Polsce z siedmioma na Ukrainie. Dwie nowe trasy połączą Szczecin z Czerniowcami i Poznań z Chersoniem.

Polski Bus dzięki w oparciu o współpracę z firmą Ideal Travel otwiera dwa połączenia miast zachodniej Polski z siedmioma miastami na Ukrainie. Ukraińskim partnerem jest firma Fortuna Reisen. Przewoźnik do tej pory dominował w komunikacji z miastami na zachód i południe od Polski, takimi jak Berlin, Wiedeń, Brno, Budapeszt. W tej chwili rozbudowuje wschodnią sieć połączeń.

Trasa ze Szczecina do Czerniowiec połączy następujące miasta: Gorzów Wielkopolski – Piła – Bydgoszcz – Toruń – Włocławek – Płock – Warszawa – Radom – Lublin – Lwów – Iwano-Frankiwsk – Czerniowce. We Lwowie będzie następować zmiana autobusów.

Trasa z Poznania połączy Poznań – Leszno – Wrocław – Opole – Katowice – Kraków –Tarnów – Rzeszów – Lwów – Tarnopol – Winnica – Chmielnik – Chersoń. Zmiana autobusów będzie dokonywana w Tarnopolu.

Polski Bus informuje, że pasażerowie będą wpuszczani do autobusów na podstawie paszportu i wydrukowanego biletu elektronicznego przysyłanego w wiadomości email. Większość (sic.) autobusów ma być wyposażona w klimatyzację, WIFI, toaletę i gniazda elektryczne. Niestety przewoźnik nie zapewnia, że wszystkie pojazdy będą miały wymienione dogodności.

Pomimo faktu, że Polski Bus w Polsce jest tanim przewoźnikiem, bilet w tej chwili z Warszawy do Lwowa kosztuje 100 zł, z Poznani do Lwowa 140 zł, a ze Szczecina do Czerniowiec 170 zł. Bilety można kupić na stronie firmy Polski Bus. Przewoźnik nie pobiera dodatkowych opłat za bagaż.

Polski Bus to polski przewoźnik należący do spółki Souter Holding Poland sp. z o. o. Polski Bus działa na polskim rynku od 2011 roku. Pomimo, że sprzedawanie biletów dokonuje się głównie poprzez internet, istnieje możliwość zakupu biletów w wybranych punktach stacjonarnych.

Źródło: WJ/polskibus.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X