Papież Franciszek może przyjechać do Lwowa

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podczas oficjalnej wizyty we Włoszech i Watykanie zaprosił papieża Franciszka do złożenia wizyty na Ukrainie. Pontyfik przyjął zaproszenie.

– Zaprosiłem Jego Świątobliwość na Ukrainę i On przyjął zaproszenie – napisał Petro Poroszenko na swojej oficjalnej stronie na facebooku.

– Bardzo wzruszające spotkanie z papieżem Franciszkiem. Zapewnił mnie, że nigdy nie zapomina o Ukrainie i modli się o pokój w naszym państwie – czytamy na stronie prezydenta Ukrainy.

Poroszenko rozmawiał również z papieżem Franciszkiem o beatyfikacji Andreja Szeptyckiego, a także o rozpoczęciu procesu beatyfikacji biskupa Stepana Czmila, który był duchowym przewodnikiem papieża w Argentynie.

Przypomnijmy, że arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski również wysłał oficjalne zaproszenie papieżowi Franciszkowi by przyjechał z wizytą na Ukrainę. Abp Mokrzycki zaznaczył, że jeżeli papież odwiedzi Ukrainę, to na pewno przyjedzie też do Lwowa, tutaj bowiem jest najwięcej katolików.

Źródło: ES/facebook.com/petroporoshenko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X