Pan z Wrocławia? Bo ja też ze Lwowa

Pan z Wrocławia? Bo ja też ze Lwowa

Projekt „Pan z Wrocławia? Bo ja też ze Lwowa” pokazuje, jak wiele Wrocław zaczerpnął z Kresów, jak bardzo te dwa odległe dzisiaj światy ponad 70 lat po wojnie wciąż się przenikają. To ukłon w stronę Kresowian, którzy żyją we Wrocławiu, a kiedyś odbudowali to miasto ze zniszczeń wojennych i stworzyli je na nowo.

Gdyby nie Kresowiacy, Wrocław nie miałby tak unikatowego charakteru architektonicznego. To dzięki nim możemy dzisiaj we Wrocławiu oglądać Panoramę Racławicką, Ossolineum i pomnik Fredry. Gdyby nie Kresowiacy Wrocław nie miałby dziś tak wyjątkowej tkanki społecznej, nie byłby Europejską Stolicą Kultury.

W ramach projektu spotkamy się kilkukrotnie. Zaczniemy już 19 kwietnia. Harmonogram naszych spotkań wygląda następująco:

19.04 – Кедь ми прийшла карта нароковац/ Ked’ mi pryjshla karta narokovats’ Koncert Mariny Mashtaler – miejsce Kawiarnia „Literatka” godz. 19.00

24.04 – „ Zapomniany holocaust Polaków” – Wykład prof. Mikołaja Iwanowa i prof. Zdzisława Juliana Winnickiego – Instytut Studiów Międzynarodowych UWr sala nr 237 godz. 12.00

09.05 – Pieśni z Ukrainy- Zespół Śpiewaczek Miejskich Zdrada Osiedla – Klub „PROZA” godz. 19.00

17.05 –„Ocalić od zapomnienia”– Wanda Kiałka – klub „PROZA” godz. 17.00

30.05 – Wieczór białoruskich pieśni obrzędowych – Maryia Tulżankowa – Klub „PROZA” godz. 19.00

Wstęp bezpłatny

Organizator: Młody Dolny Śląsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X