Konsulat Honorowy Ukrainy w Przemyślu

Konsulat Honorowy Ukrainy w Przemyślu

Ministrowie Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski oraz Kostiantyn Hryszczenko 6 czerwca br. wzięli udział w uroczystości otwarcia Konsulatu Honorowego Ukrainy w Przemyślu.

– Stosunki polsko-ukraińskie to nie tylko wielka polityka, to przede wszystkim stosunki między społeczeństwami, a konsulaty służą właśnie społeczeństwu. Otwarcie konsulatu w Przemyślu to przykład na nasze dobre relacje, a także znak szacunku państwa polskiego dla mniejszości ukraińskiej w Polsce – powiedział podczas otwarcia konsulatu Minister Sikorski.

W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych województwa podkarpackiego oraz miasta Przemyśla. W trakcie spotkania Ministrowie podpisali Umowę w sprawie zniesienia opłat za wizy narodowe dla obywateli Ukrainy. Podczas rozmów Ministrowie omówili stan relacji UE – Ukraina oraz aktualną sytuację polityczną na Ukrainie, zwłaszcza w kontekście październikowych wyborów parlamentarnych. Szefowie dyplomacji Polski i Ukrainy wymienili się również oceną stanu gotowości do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X