Odnowiony punkt kontroli wznowił prace na granicy z Polską fot. varta1.com.ua

Odnowiony punkt kontroli wznowił prace na granicy z Polską

Dziś, 20 czerwca, na granicy z Polską otwarto odnowiony  punkt kontroli granicznej Korczowa-Krakowiec. 

Poinformował o tym szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Maksym Kozyckyj.  Punkt został zmodernizowany – zwiększono liczbę pasów dla samochodów ciężarowych z 4 do 10 oraz utworzono dodatkowe pawilony do kontroli celno-paszportowej.
Ponadto zwiększono liczbę funkcjonariuszy straży granicznej i celników na przejściu granicznym. Strona polska dostarczyła dla nich specjalne moduły kontenerowe.

Według szefa Lwowskiej OWA –  jest to pierwszy etap projektu „Otwarta Granica”, który jest realizowany w ramach porozumień między Prezydentami Ukrainy i Polski. W ciągu zaledwie dziesięciu dni przepustowość w tym punkcie kontrolnym została zwiększona o 50%. W przyszłości powstanie tu jeszcze  pięć  punktów przepustowych dla ciężarówek oraz  nowy terminal autobusowy.

„Zmierzamy do Unii Europejskie,j a dzięki naszym polskim przyjaciołom, podejmujemy dziś widoczne kroki w tym kierunku. Teraz znacznie łatwiej jest przekroczyć granicę przez przejście Korczowa-Krakowiec. Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości tej granicy nie będzie. Obecnie kontynuujemy współpracę ze stroną polską, aby pozbyć się wąskich przejść na zachodniej granicy i usprawnić logistykę w kierunku Ukraina-Polska i UE” – powiedział Maksym Kozyskyj.

Źródła: varta1.com.ua

X