Niemcy okupowali Lwów

Niemcy okupowali Lwów

W godzinach popołudniowych, w sobotę, 9 czerwca kibice z Niemiec „okupowali” centrum Lwowa – Rynek, przyległe place i ulice oraz strefę kibica. Około 15 tys. osób przybyło z Niemiec aby kibicować swojej drużynie. Przyjechało około 5 tys. Portugalczyków, bo w tym dniu na stadionie Arena Lwów ich drużyna grała mecz z Niemcami.

 

Przybyło również wielu kibiców z Polski, z Chin, Irlandii i wielu innych krajów. Kibice przystrojeni w barwy narodowe chętnie fotografowali się z ukraińskimi dziewczynami, pozowali do zdjęć fotoreporterom.

 

W strefie kibica przed Operą Lwowską odbywały się koncerty. Wystąpił m.in. ukraiński zespół muzyczny z Kijowa Mad Heads. Gdy Wadym Krasnookyj – gitarzysta i główny wokalista grupy krzyknął: „Ukraina – to Europa”, kibice z różnych krajów zaczęli skandować: „Ukraina! Ukraina!”. Podczas koncertu grupy Mad Heads i meczu Holandia : Dania w strefie kibica we Lwowie zgromadziło się ponad 15 tys. osób, natomiast mecz Niemcy : Portugalia na dwóch telebimach oglądało około 30 tys. kibiców. Większość z nich kibicowało niemieckiej drużynie. Niemcy wygrali z Portugalią 1 : 0. (Tego dnia w Charkowie Dania wygrała z Holandią 1 : 0).

 

Według informacji Media Centrum Lwów 2012, do miasta przybyło około 60 tys. kibiców i turystów. Restauracje, bary kawiarnie wypełnione po brzegi. Gościom naszego miasta najbardziej smakuje ukraiński barszcz, pierogi i placki ziemniaczane. Kibice chętnie piją lwowskie piwo.

 

Nad Lwowem unosi się atmosfera wielkiego piłkarskiego święta. To dopiero początek rozgrywek w ramach Euro 2012. Wiele jeszcze może się wydarzyć, wiele osób z różnych krajów przyjedzie na Ukrainę, również do Lwowa.

 

Maria Basza


Więcej zdjęć :

Weekend we Lwowie 10-11 czerwca 2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X