Modlitewne czuwanie o pokój na Ukrainie w Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Berdyczowie Fot. Facebook, Kościół Rzymskokatolicki na Ukrainie

Modlitewne czuwanie o pokój na Ukrainie w Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Berdyczowie

24 lutego w rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę, w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie biskupi, duchowieństwo i wierni zgromadzili się na czuwaniu modlitewnym w intencji zakończenia wojny, pokonania wroga i zaprowadzenia sprawiedliwego pokoju na Ukrainie.

Nabożeństwo rozpoczęło się wystawieniem Najświętrzego Sakramentu i modlitwą różańcową. Kolejne części różańca prowadzili biskup Paweł Honczaruk, ordynariusz charkowsko-zaporozkiej diecezji, biskup Stanisław Szyrokoradiuk, ordynariusz odesko-symferopolskiej diecezji, biskup Mikołaj Łuczok, administrator apostolski diecezji mukaczewskiej, biskup Witalij Krywycki, ordynariusz kijowsko-żytomierskiej diecezji.

W czuwaniu modlitewnym wzięli udział też arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski i biskup Edward Kawa, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej.

Po różańcu zebrani odśpiewali Litanię Loretańską, a biskup Witalij Skomarowski odczytał Akt Poświęcenia Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Fot. Facebook, Kościół Rzymskokatolicki na Ukrainie

Mszy świętej w Klasztor Karmelitów Bosych w Berdyczowie przewodniczył arcybiskup Visvaldas Kulbokas, nuncjusz apostolski na Ukrainie. W homilii zwrócił uwagę na modlitwę „Do miłosierdzia Twego uciekamy się Święta Boża Rodzicielko”. Zauważył, że to sanktuarium jest również poświęcone Świętemu Szkaplerzowi, tutaj w Berdyczowie jest „symbolem naszego schronienia”.

Msza Święta zakończyła się uroczystym odśpiewaniem duchowego hymnu „Boże Wielki, Jedyny, uchroń nam Ukrainę”.

źródło: Kościół Rzymskokatolicki na Ukrainie

X