Mania futbolu w Łucku

Mania futbolu w Łucku

Z chęcią założyłabym tę suknię jako ślubną, – twierdzi Kateryna Sobucka, modelka, prezentująca fantazyjną suknię Olgi Szypełyk. – Zgadzam się, że suknia krępuje nieco ruchy, ale czuję się w niej kobietą, a nie fanką futbolu.

Monety, koperty, znaczki, ceramika, puchary, afisze, zdjęcia i książki – wszystko to można zobaczyć na otwartej w Łucku ekspozycji, poświęconej Mistrzostwom Europy w piłce nożnej – EURO 2012. Nie było tradycyjnego przecięcia wstęgi na otwarciu. Natomiast przed wejściem ustawiono bramkę i strzelono gola. Jak powiedział Anatolij Serkow, organizator całej imprezy, w przygotowaniach ekspozycji udział wzięła większość fanów-kolekcjonerów ze stolicy Wołynia.

 

Fot. Agnieszka Ratna

Najwięcej radości zwiedzającym sprawili cukiernicy – przygotowując olbrzymi tort, naturalnie z symboliką EURO 2012. Nie cieszono się nim długo, bo zaraz po otwarciu eksponat został natychmiast zjedzony.

Niespodzianką dla wszystkich stał się pokaz sukni „Euronarzeczona”. Jej autorka – młoda projektantka mody, studentka Łuckiego Technicznego Uniwersytetu, Olga Szypełyk, powiedziała:

 

„Suknia jest ozdobiona siedmioma połówkami piłek futbolowych, wykonanych z tkaniny i sztucznych kwiatów. Wykonana jest w firmowym stylu EURO 2012. Za podstawę przyjęłam gamę kolorystyczną mistrzostw”.

 

Olga Szypełyk, Kateryna Sobucka i Anna Diduch (Fot. Agnieszka Ratna)

Jak podkreśliła jej pedagog, znana ukraińska projektantka Anna Diduch, praca studentki spotkała się uznaniem na prezentacji „Lviv fashion week”, gdzie demonstrowano ją po raz pierwszy.

 

„Poruszać się po stadionie w takiej sukni byłoby niewygodnie, ale jako szata dla prezenterki programu sportowego pasuje w sam raz,” – twierdzi pani Anna.

Z chęcią założyłabym tę suknię jako ślubną, – twierdzi Kateryna Sobucka, modelka, prezentująca fantazyjną suknię Olgi Szypełyk. – Zgadzam, że suknia krępuje ruchy, ale jednak czuję się w niej kobietą, a nie fanką futbolu.”

Agnieszka Ratna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X