Lwowiacy dziękują wrocławianom za paczki wielkanocne

Lwowiacy dziękują wrocławianom za paczki wielkanocne

Paczki świąteczne przywiezione z Wrocławia rozdano dzieciom z lwowskiego hospicjum domowego, osobom starszym i chorym z Domu Miłosierdzia w Brzuchowicach oraz rodzinom potrzebującym z katedry lwowskiej.

– Jest to dla nas ogromna pomoc, bo rentę mamy nie dużą. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z tej pomocy – powiedziała lwowianka Józefa Berezowska.

– Jest nam bardzo przyjemnie, że ktoś pamięta o nas, bo ciężko jest przetrwać. Serdecznie dziękujemy za wszystko. Wszystko się przydaję. Niczego nie wymagamy, tylko dziękujemy i modlimy się za naszych dobroczyńców – dodała Elżbieta Czarna z katedry lwowskiej.

{youtube}kD_V9QeQ0w8{/youtube}

– Dziękujemy serdecznie i cieszymy się bardzo, że w taki namacalny sposób czujemy wsparcie naszych Rodaków z Polski. Dziękujemy Fundacji im. Św. Jadwigi, prezydentowi miasta Wrocław, wszystkim wrocławianom, którzy się dołączają do tej akcji. Nie jest ona tylko Wielkanocną, ale również na Boże Narodzenie i zresztą w ciągu całego roku czujemy się otoczeni pamięcią i dobrym nastawieniem naszych Rodaków – podkreśliła Wita Jakubowska, matka trójki dzieci.

Fot. Eugeniusz Sało

Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. św. Jadwigi od wielu lat wspiera Polaków we Lwowie, organizując różnego rodzaju zbiórki i akcje, a także bezpłatne praktyki zawodowe dla młodzieży z Ukrainy. Również prężnie współpracuje z lwowską Fundacją „Dajmy Nadzieję”, która prowadzi hospicjum domowe dla dzieci nieuleczalnie chorych ze Lwowa i obwodu lwowskiego.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji im. Św. Jadwigi, jej członkom i wolontariuszom, wszystkim osobom dobrego serca, bo wspierają nas na Wielkanoc, na Boże Narodzenie, ale także w ciągu całego roku. Zawsze możemy liczyć na ich pomoc, doświadczenie, dobrą radę. Młodzież ze Lwowa, która bierze udział w praktykach zawodowych we Wrocławiu, po powrocie do domu współpracuje z nami i nam pomaga w hospicjum domowym dla dzieci, w terapii zajęciowej i świetlicy dla dzieci – zaznaczyła Irena Hałamaj, prezes Fundacji „Dajmy Nadzieję”.

W imieniu dzieci i rodziców z lwowskiego hospicjum, Irena Hałamaj podziękowała hospicjum „Formuła Dobra” z Wrocławia, za to, że już drugi rok otrzymują pampersy oraz inne niezbędne rzeczy dla dzieci.

W Domu Miłosierdzia im. św. Zygmunta Gorazdowskiego w Brzuchowicach pod Lwowem, które funkcjonuje już prawie trzy lata, przebywa dwadzieścia chorych leżących osób, którzy potrzebują całodobowej opieki.

Fot. Eugeniusz Sało

S. Justyniana Uszkowska, dyrektor Domu Miłosierdzia w Brzuchowicach złożyła szczególne podziękowania dla dzieci i młodzieży z wrocławskich szkół, którzy swój wolny czas poświęcili, aby pomóc Rodakom ze Lwowa. – Bardzo dziękuję za te rzeczy, których bardzo dużo potrzebujemy na każdy dzień. Jest to dla nas ogromna pomoc. Jesteśmy bardzo wdzięczni i ci ludzie też wiedzą o was, my im opowiadamy o dobroczyńcach i tych dzieciach – powiedziała s. Justyniana.

Organizatorem akcji „Wielkanocna paczka dla Rodaka ze Lwowa” jest Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. św. Jadwigi we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia, z wrocławskimi szkołami i przedszkolami, ze Strażą Miejską we Wrocławiu, z dolnośląską Solidarnością, z Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, z Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu przy aktywnym udziale wielu ludzi dobrej woli i wolontariuszy. Akcji wspierania rodaków ze Lwowa honorowo patronuje prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Eugeniusz Sało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X