Lwów po bombardowaniach. Podsumowania dnia Maksym Kozycki, fot. MediaCentr

Lwów po bombardowaniach. Podsumowania dnia

Dla wyjaśnienia sytuacji, która zaistniała we Lwowie i obwodzie lwowskim po ostrzałach rakietowych, dziś zwołano briefing dla dziennikarzy.

Szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Maksym Kozycki poinformował, że po wielokrotnych atakach rakietowych na obiekty infrastruktury energetycznej dwa zostały uszkodzone, natomiast inne dwa całkowicie zniszczone. W wyniku uderzenia rakietowego we Lwowie został średnio ranny 53-letni mężczyzna.

Rakiety zostały wystrzelone ze statków w Morzu Czarnym. Jedna z rakiet została zestrzelona nad obwodem lwowskim dzięki staraniom Lotniczych Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Obecnie część Lwowa pozostaje bez prądu. W ciągu dnia też były przerwy w dostarczaniu prądu i wody. W celu szybkiej likwidacji skutków bombardowania zaangażowane są odpowiednie służby.

Ze względu na problemy z dostarczaniem wody i prądu mer miasta Andrij Sadowy zalecił mieszkańcom Lwowa i obwodu lwowskiego zaopatrzyć się w wodę, mieć naładowane telefony komórkowe i postarać się o latarki i świece. Poinformował też, że w całym obwodzie lwowskim zostało odwołane nauczanie w szkołach i na uczelniach. Zajęcia odbywają w trybie online. W celach bezpieczeństwa dzieci mają pozostać w domu. Nauczyciele będą dyżurować w szkołach, jeżeli nie ma, z kim zostawić dziecko to można je przyprowadzić. Taki tryb nauczania potrwa do końca tygodnia, w piątek zostanie określony plan nauczania na przyszły tydzień. Przedszkola nadal działają w zwykłym trybie.

Julia Bert na podstawie informacji  Lwowskiej OWA

Kolejny ostrzał rakietowy Lwowa

X