KUL wspiera swych studentów z Ukrainy

KUL wspiera swych studentów z Ukrainy

W związku z obecną sytuacją na granicy ukraińsko-rosyjskiej i płynącymi z niej poważnymi zagrożeniami, wyrażamy solidarność z narodem ukraińskim. Szczególne wyrazy wsparcia kierujemy do kilkuset studentów KUL pochodzących z Ukrainy – podkreśla Kolegium Rektorskie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Kolegium Rektorskie KUL poinformowało w wydanym w poniedziałek oświadczeniu, że Uniwersytet, jest gotowy, w ramach istniejących możliwości, udzielić wszelkiej pomocy swoim studentom z Ukrainy. „Szczegóły będą ustalane wraz z ewentualnym niekorzystnym rozwojem sytuacji” – zaznaczono.

„Stanowczo sprzeciwiamy się jakimkolwiek działaniom wojennym, które w żadnym przypadku, jak uczy nas historia, nie rozwiązywały problemów geopolitycznych, ale prowadziły do ich pogłębienia i milionów ludzkich dramatów. Sąsiednie narody, nawet pomimo rozmaitych różnic, mogą żyć w pokoju i prowadzić dialog, choć może być on trudny. Szczególnie przejawia się to w świecie nauki i kultury. Naukowcy, doktoranci i studenci KUL, od lat budują pozytywne relacje ze swoimi koleżankami i kolegami z Ukrainy i Rosji. Przykładem może być Kongres Kultury Chrześcijańskiej, organizowany na naszym Uniwersytecie” – czytamy w oświadczeniu.

Władze KUL, odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka, zachęcają do modlitwy w intencji pokoju w Europie i na świecie. „Prosimy Wszechmogącego Boga słowami patrona naszej uczelni – św. Jana Pawła II: „Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości” – wskazuje Kolegium.

Rzecznik prasowy KUL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X