Konsulat RP we Lwowie dziękuje wolontariuszom

Najważniejsze projekty realizowane przez Konsulat Generalny RP we Lwowie odbywają się przy znaczącym wkładzie wolontariuszy.

Młodzi ludzie są niezwykle aktywni podczas Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich, Festiwalu Partnerstwa, Konkursu Znaszli-ten kraj, Polskiej Wiosny Teatralnej czy też przy różnego rodzaju projektach, realizowanych przez Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku.

Dobrowolna, świadoma i nade wszystko świadczona bez wynagrodzenia praca na rzecz innych jest ze wszechmiar godna pochwały i naśladowania. Wolontariat to również element rozwoju zawodowego, nabierania nowych umiejętności oraz wiedzy. – Dlatego też Konsulat Generalny RP we Lwowie zaprosił współpracujących wolontariuszy na tradycyjny wspólny wyjazd, aby, z jednej strony, integrować środowisko młodych Polaków, a z drugiej – wyrazić podziękowanie za ich pracę – powiedział konsul Rafał Kocot z Wydziału Współpracy z Polakami na Ukrainie Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

– Bardzo lubię pomagać. Kilka razy byłam wolontariuszką na uniwersytecie i spodobało mi się. Jest to zawsze nowe doświadczenie i nowe znajomości, ludzie są mili. Tego roku byłam po raz pierwszy na przeglądzie, niezapomniana atmosfera. Również w przyszłości chcę brać udział w różnych projektach – opowiedziała Natalia Czorna, studentka III roku filologii polskiej uniwersytetu lwowskiego.

– Jestem wolontariuszką przy konsulacie od 2014, ilości projektów teraz to nawet nie zliczę. Każdy nowy projekt – to nowe możliwości, by pomagać ludziom, tworzyć razem coś ważnego i być tego częścią, zdobywać nowe wrażenia i doświadczenia. Dlatego chętnie biorę udział w nowych projektach – zaznaczyła Marta Nuckowska, studentka ze Lwowa.

Wspólna wędrówka na rakietach śnieżnych po najwyższych partiach bieszczadzkich połonin, czy też nauka jazdy na nartach biegowych, bez wątpienia, przyczyniły się do pogłębienia relacji pomiędzy młodymi ludźmi. Nie brakło też poważnych rozmów, wymiany doświadczeń, czy też doszukiwania się wspólnych znajomych, lub omawiania konkretnych planów na przyszłość.

Konsulat Generalny RP dziękując w ten sposób za ubiegłoroczne zaangażowanie, zachęca serdecznie inne osoby do wolontariatu przy wydarzeniach organizowanych przez placówkę.

Eugeniusz Sało

Fot. Eugeniusz Sało, Eugeniusz Wołoszyn
{gallery}gallery/2018/konsulat_dziekuje_wolontariuszom_salo{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X