Już w niedzielę I etap VI. Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2021/2022

Już w niedzielę I etap VI. Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2021/2022

Rusza VI. Olimpiada Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2021/2022 „W drodze do Niepodległości”.

Do udziału w Olimpiadzie za pośrednictwem 30 szkolnych komisji egzaminacyjnych zgłosiło się 253 uczniów z 18 krajów:

Austrii, Belgii, Czech, Grecji, Francji, Holandii, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Rosji, Szkocji, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Wielkiej Brytanii.

Wszyscy zarejestrowani uczestnicy Olimpiady, którzy spełnili warunki zawarte w Regulaminie Olimpiady, otrzymali indywidualne kluczy dostępu do platformy, a w dniach 21-25 listopada odbyły się testy próbne. UDZIAŁ W EGZAMINIE MOŻLIWY TYLKO DLA ZAREJESTROWANYCH UCZESTNIKÓW!!!

Z uwagi na epidemię koronowirusa (SARS-CoV-2) egzaminy I etapu odbędą się on-line poprzez specjalnie stworzoną platformę egzaminacyjną olimpiadahistoriipolski.pl

Uroczysta inauguracja VI. edycji Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2021/2022 „W drodze do Niepodległości” rozpocznie się on-line w niedzielę 28 listopada o godzinie 12.45 czasu polskiego.

Olimpiada Historii Polski to inicjatywa Polskiego Towarzystwa Historycznego organizowana przez Fundację Wolność i Demokracja.

Projekt skierowany jest do polskiej młodzieży szkolnej zamieszkałej i uczącej się poza granicami Polski.

Celem Olimpiady jest popularyzacja wiedzy o historii Polski, rozwijanie zainteresowań i umacnianie świadomości historycznej młodzieży oraz wspieranie polskiej tożsamości za granicą.

W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 1800 uczestników z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Niemiec, Austrii, Holandii, Belgii, Norwegii, Francji i Grecji.

Więcej informacji na stronie wid.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X