Janukowycz: Zakończyć sprawę Tymoszenko

Janukowycz: Zakończyć sprawę Tymoszenko

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz oświadczył, że nie jest przeciwnikiem uwolnienia skazanej na siedem lat więzienia byłej premier Julii Tymoszenko, jednak powinno być to zgodne z prawem. 

 

– Nie jestem przeciwny temu, by Tymoszenko została uwolniona na określonych warunkach przewidzianych w ukraińskim prawie. Powiem więcej chciałbym, by ta sprawa jak najszybciej się zakończyła. Jestem tym zainteresowany bardziej, niż ktokolwiek – oświadczył Janukowycz na konferencji prasowej, podsumowującej mijający rok.

 

Prezydent podkreślił, że nie będzie ingerował w kwestię uwolnienia Tymoszenko, gdyż byłoby to nadużyciem. Ocenił przy tym, że była premier upolityczniła swoją sprawę. „Ona podniosła poziom upolitycznienia tej sprawy tak wysoko, jak się tylko dało” – powiedział Janukowycz.

O tym problemie Janukowycz mówił także podczas środowej konferencji prasowej. Zaznaczył, że ustalenia zawarte przez Tymoszenko spowodowały, iż nawet po obniżce, którą Kijów uzyskał od Moskwy za przedłużenie terminu stacjonowania na Ukrainie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, Ukraińcy płacą dziś Rosjanom za gaz 415 dolarów za 1000 metrów sześciennych surowca.

 

www.rp.pl
21-12-2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X