IV Wielkie Kolędowanie u arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego

Ponad półtora tysiąca dzieci i młodzieży uczestniczyło w Wielkim Kolędowaniu u arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, które w ciągu dwóch dni, 3 i 4 stycznia trwało we lwowskiej Kurii Metropolitalnej.

– Naszym zwyczajem jest, że w czasie świąt Bożego Narodzenia przychodzą kolędnicy – powiedział dla Kuriera Galicyjskiego arcybiskup lwowski Mieczysław Mokrzycki. – Przychodzą przebierańcy, czyli ci, którzy przedstawiają scenę Narodzenia Bożego Dziecięcia. Cieszę się, że i do mego domu tutaj, do rezydencji arcybiskupów lwowskich, już od czterech lat przychodzą kolędnicy. I z każdym rokiem jest ich więcej. Przyjeżdżają dzieci, młodzież razem z rodzicami. Przyjeżdżają także przedszkolacy i nawet wierni z Afryki, którzy studiują na Ukrainie, w Iwano-Frankiwsku i we Lwowie. Cieszę się bardzo, że dzielą się tą radością Świąt Bożego Narodzenia ze wszystkimi. W swoich rodzinach, z sąsiadami, z bliskimi, chcą tę radość przynieść także swemu pasterzowi. Dziękuję wszystkim kolędnikom, którzy dzisiaj, w tym 2019 roku, przybyli aby napełnić moje serce radością. Nie tylko moje, ale i wszystkich pracowników i mieszkańców tego domu, bo oni później stąd wychodzą i niosą tę radość wszystkim lwowiakom.

{youtube}toGwntWiMLw{/youtube}

Bardzo się cieszę, bo widzę wielką radość u dzieci, u rodziców, którzy tutaj przyjeżdżają by nie tylko zakolędować, ale i pomodlić się razem i pokazać swoje wielkie zdolności, swoją twórczość. Jestem pełen podziwu, bo poprzez przedstawienia jest tu wprowadzona też współczesna sztuka. Z każdym rokiem to kolędowanie, to spotkanie jest piękniejsze i milsze. Życzę wszystkim by Boże Dziecię błogosławiło nam w Nowym 2019 roku.

Brzmiały kolędy polskie i ukraińskie oraz pieśni bożonarodzeniowe w innych językach.

Kolędnicy mogli pomodlić się w kaplicy metropolity, zwiedzić jego bibliotekę, muzeum diecezjalne, księgarnię wydawnictwa św. Pawła, sale pięknie udekorowane do świąt Bożenarodzeniowych. Każdy z kolędników otrzymał słodycze – podarunek z rąk arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego.

Konstanty Czawaga

Fot. Konstanty Czawaga
{gallery}gallery/2019/4_koleda_u_abp_mokrzyckiego{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X