III Międzynarodowy Dzień Edukacji Polonijnej

III Międzynarodowy Dzień Edukacji Polonijnej

Polska Akademia Nauk Społecznych i Humanistycznych w Londynie w dniach 15-16 stycznia 2022 roku organizuje III MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ EDUKACJI POLONIJNEJ.

Wydarzeniu towarzyszy szereg ciekawych inicjatyw dostępnych online:

– reportaże-wywiady na naszym kanale YouTube z rodzicami uczniów szkół polonijnych, absolwentami, nauczycielami i dyrektorami szkół (od 14 stycznia);

– wystawa-reportaż pt. OSOBOWOŚĆ POLONIJNA ROKU;

– MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA UCZNIA ROKU „JA I MOJA SZKOŁA”;

– KONKURS NA POLONIJNEGO ARTYSTĘ ROKU „KREATORZY UCZUĆ I WYOBRAŹNI” organizowany wspólnie z Kwartalnikiem Literacko-Artystycznym Ypsilon.

W dniu szczególnym, 16 stycznia 2022, nauczyciele będą mogli wziąć udział w warsztatach i posłuchać wykładów prowadzonych przez specjalistów w zakresie edukacji i nauczania języka polskiego, między innymi z Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Polskiej Akademii Nauk, Polish Academy of Social Sciences and Humanities in London, Centrum umiejętności czytania i pisania przy Wydziale Edukacji i Rekreacji Urzędu Miasta Reykjavik, University of Windsor, Canada.

Gościem specjalnym III MDEP będzie pan Robert Makłowicz.

Ideą Międzynarodowego Dnia Edukacji Polonijnej jest dotarcie do jak największej liczby przedstawicieli Polonii na całym świecie, krzewienie kultury i języka polskiego.

Więcej informacji o III MDEP, regulaminy konkursów, formularze zgłoszeniowe oraz oświadczenia można znaleźć na stronie www.passhlondyn.eu

Aleksandra Smolony
rector’s office Polish Academy of Social Sciences and Humanities in London

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X