I znowu pierwszy dzwonek!

W szkole nr 10 im. św. Marii Magdaleny zabrzmiał kolejny, tym razem już 201 pierwszy dzwonek.

W tym roku dzień 1 września przypadł na piątek, więc nauka rozpoczyna się od poniedziałku, ale uroczystość odbyła się według tradycji.

Tradycją również jest msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i rodziców w kościele pw. św. Marii Magdaleny, patronki szkoły. Mszę odprawił i kazanie wygłosił o. dr Marek Rostkowski. Mówił o mądrości i roztropności, o dobrych uczynkach, o cierpliwej pracy nad zdobywaniem wiedzy. Wiele zależy od tego, co zasieją nauczyciele i wychowawcy w sercach i umysłach, by uczniowie mogli wyrosnąć na ludzi mądrych, czyli takich, co potrafią wykorzystać w życiu zdobytą wiedzę.

Po mszy wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie w obecności całej szkoły i zaproszonych gości 26 tegorocznych pierwszoklasistów zostało przyjętych do grona szkolnego. Żeby tradycji było zadość, uczniowie klasy maturalnej dużym ołówkiem każdego pasowali na ucznia, a do nieba wypuszczono białe i czerwone baloniki. Goście honorowi, wśród których był też konsul generalny RP we Lwowie Rafał Wolski oraz prezesi polskich towarzystw Lwowa, życzyli dobrej pracy na niwie nauki zarówno uczniom, jak też ich rodzicom i nauczycielom.

– Szkoła to okres, kiedy troski ma się malutkie, a radości ma się bardzo duże – mówił konsul generalny RP we Lwowie Rafał Wolski. – Życzę bardzo udanego roku szkolnego 2017/2018, uczniom – dobrych ocen, rodzicom – satysfakcji i zadowolenia ze swoich dzieci, a nauczycielom i dyrektorowi – dobrej pracy. Uczniowie szkoły są członkami wielkiej polskiej społeczności, która sięga daleko poza granice Rzeczypospolitej, dlatego zapewniam, że szkoła ma przyjaciół i pomocników też od strony państwa polskiego za pośrednictwem Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

– Aby ten rok szkolny był radosny, obfity w przyjemne wydarzenia i szczęśliwy, aby marzenia maturzystów się spełniły – życzył prezes TKPZL Emil Legowicz.

Wakacje się skończyły i czas brać się do nauki. My też życzymy owocnej pracy!

Alina Wozijan

{gallery}gallery/2017/woz_1dzwonekMM{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X