Fundacja św. Jadwigi zaprasza młodzież z Ukrainy na praktyki zawodowe do Wrocławia

W tym roku Fundacja Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska im. św. Jadwigi, która od lat współpracuje z Fundacją „Dajmy Nadzieję” już po raz 19 zaprasza młodzież ze Lwowa oraz okolic na staż zawodowy do Wrocławia.

Mile widziane są osoby w wieku 18-28 lat ze znajomością języka polskiego w stopniu umożliwiającym samodzielne porozumiewanie się w miejscu odbywania stażu oraz zamieszkania. Praktyki trwają 5 tygodni w terminie pomiędzy 14 września a 20 października br. Zakwaterowanie, wyżywienie i staż są bezpłatne.

Czas we Wrocławiu to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale i odpoczynek oraz nawiązywanie nowych kontaktów przez doświadczenia zarówno zawodowe, jak i społeczne uczestników wyjazdu. Młodzież będzie miała okazje do poznania dziedzictwa kulturowego i naukowego Polski, również tego, co trafiło ze Lwowa do Wrocławia.

Podczas wyjazdów weekendowych praktykanci zwiedzą Jasną Górę, wybiorą się na pielgrzymkę do Trzebnicy do grobu patronki Fundacji – św. Jadwigi Śląskiej, udadzą się na wycieczkę do gór Karkonoskich oraz zorganizują tradycyjny Dzień Kultury Kresowej. Różnorodne spotkania, imprezy oraz wizyty oficjalne na długo pozostaną w pamięci uczestników stażu. Działalność Fundacji św. Jadwigi w tym zakresie pokazuje prawdziwe chrześcijańskie budowanie mostów pomiędzy miastami oraz ludźmi.

Pod tym linkiem jest wzór ankiety oraz wymagania Fundacji św. Jadwigi.

Termin złożenia dokumentów – do 1 maja 2020 roku.

Ankietę po wypełnieniu należy przesłać na mail: dajmonadiju@gmail.com

Dodatkowe informacje można uzyskac pod numerem telefonu +38 096 74 90 790

KG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X