Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” realizuje działania w zakresie pomocy charytatywnej i socjalnej na Wschodzie

Od 2017 roku Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” realizuje działania w zakresie pomocy charytatywnej i socjalnej na Wschodzie poprzez Wschodni Fundusz Dobroczynności (WFD).

WFD stanowi instrument uzupełniający projekty Fundacji realizowane w zakresie działań charytatywnych we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Senatem Rzeczypospolitej Polskiej. W pierwszym półroczu 2017 roku na działalność Wschodniego Funduszu Dobroczynności, Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” otrzymała od sponsorów i darczyńców kwotę w wysokości 286  600,00 złotych

Środki na pomoc Polakom na Ukrainie przekazała WFD m.in. Fundacja PKO Banku Polskiego. Fundacja ta w niesłychanie szybkim tempie zareagowała na apele o pomoc dla dwóch Polek z Ukrainy, które znalazły się w niezwykle trudnej sytuacji związanej z nagłym pogorszeniem stanu zdrowia.

20 000,00 złotych zostało przeznaczonych na sfinansowanie zakupu protezy podudzia dla 30 – letniej Alisy, Polki ze Lwowa, która niedawno przeszła amputację.

Pani Alisa i jej mąż nie kryją wzruszenia. W swoim liście, skierowanym do Prezes Fundacji PKO Banku Polskiego, pani Małgorzaty Głębickiej, z całego serca dziękują, bo dzięki protezie pani Alisa będzie mogła brać aktywny udział w opiece nad synkiem, który niebawem zacznie stawiać pierwsze kroki.

Fundacji PKO Banku Polskiego odpowiedziała także na apel o pomoc skierowany do Fundacji przez pana Jerzego Wójcickiego, znanego polskiego dziennikarza, który poprosił o pomoc na operację i koszty leczenia swojej mamy, Haliny Wójcickiej, zasłużonej dla krzewienia polskości prezes Towarzystwa Kultury Polskiej w Sądowej Wiszni. Pani Halina musiała przejść natychmiastową operację wszczepienia stentów, ponieważ podczas badania okazało się, że jedna z tętnic wieńcowych w okolicach serca jest zablokowana. Operacja się udała, pani Halina czuje się dobrze i na koniec czerwca planuje udział w kolejnych polskich uroczystościach kulturalnych.

Wsparcie na Wschodni Fundusz Dobroczynności przekazała także Fundacja KGHM Polska Miedź. Dofinansowanie w kwocie 70 000,00 złotych zostało przeznaczone na zakup wyposażenia i sprzętu medycznego dla Hospicjum Fundacji „Dajmy Nadzieję” we Lwowie oraz dla Domu Opieki w Brzuchowicach.

Dzięki dotacji od Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego w wysokości 50 000,00 złotych Wschodni Fundusz Dobroczynności pomoże m.in. 11-letniemu Władysławowi, który po operacji usunięcia guza mózgu i pojawieniu się krwiaka, potrzebuje kolejnych turnusów rehabilitacji w Polskim Centrum Rehabilitacji VOTUM w Krakowie. Część tej kwoty pomoże także w sfinansowaniu kosztownej terapii antynowotworej dla 59-letniego pana Włodzimierza ze Lwowa cierpiącego na raka nerki.

Jak pisze Jerzy Wójcicki: „Można mieć pewność, że w najbliższej perspektywie kolejni Polacy z Kresów Wschodnich otrzymają wsparcie w postaci pomocy socjalnej poprzez Wschodni Fundusz Dobroczynności, realizowany przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie.”

Jeśli, więc mają Państwo jakieś pytania dotyczące działalności Wschodniego Funduszu Dobroczynności, to serdecznie zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: wfd@pol.org.pl.

Zapraszamy do śledzenia działalności WFD na stronie Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”: www.pol.org.pl w zakładce Wschodni Fundusz Dobroczynności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X