Będzie dodatkowy pociąg do Przemyśla

– Ze względu na popularność w okresie Świąt Wielkanocnych zostanie uruchomiony dodatkowy pociąg „Intercity+” z Kijowa do Przemyśla – podała służba prasowa Kolei Ukraińskich.

Według informacji, pociąg Hyundai Rotem Nr 707/708 relacji Kijów-Lwów-Przemyśl będzie kursować 12, 13, 14, 17 i 18 kwietnia. Według dyrektora Kolei Ukraińskich Wojciecha Balczuna, wzrósł znacznie popyt na podróże pociągami „Intercity+” do Polski i to nie tylko na święta.

– Obserwujemy, że ilość podróżnych koleją do Europy stale wzrasta. Tym bardzie obecnie, gdy związane jest to z likwidacją wiz dla obywateli Ukrainy. Wobec tego możemy aktywnie pracować nad otwarciem nowych kierunków podróży – podkreślił Wojciech Balczun.

Jak podają Koleje Ukraińskie nowy pociąg będzie wyruszał z Kijowa o godz. 12:24 i docierać do Przemyśla o godz. 19:03. We Lwowie będzie on o godz. 17:41 i będzie miał 14 minut postoju (do 17:55). W drogę powrotną pociąg wyruszy z Przemyśla o godz. 20:20, do Lwowa przyjedzie o godz. 23:22, a wyruszy o godz. 23:36. Na stację Kijów Pasażerski dotrze o godz. 5:23.

Taki rozkład jazdy będzie dogodny dla podróżujących, którzy w Przemyślu chcą przesiąść się na pociąg relacji Przemyśl-Gdynia, lub pojechać na Ukrainę z pociągu relacji Słupsk-Przemyśl.

Sprzedaż biletów na dodatkowy pociąg „Intercity+” Nr 707/708 relacji Kijów-Lwów-Przemyśl zostanie otwarta już niebawem.

Jak informowano, uruchomiony 18 grudnia pociąg z Kijowa do Przemyśla szybko zyskał sobie zwolenników i ta relacja na tyle przypadła do gustu pasażerom, że przy kasach zaczęły tworzyć się ogromne kolejki.

Źródło: uz.gov.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X