Atak rakietowy na Chersoń. Są zabici i ranni Fot. Facebook/Volodymyr Zelenskiy

Atak rakietowy na Chersoń. Są zabici i ranni

Rosyjskie wojska ostrzelały Chersoń z wyrzutni rakietowych Grad, trafiając m.in. w przystanek autobusowy, dwa bloki mieszkalne i sklep. Stanem na godz. 15:00 w wyniku ataku zginęło co najmniej 5 osób, a 16 zostało rannych – poinformowała Chersońska Rada Miejska.

– Rosyjska armia masowo ostrzeliwuje Chersoń. Po raz kolejny bezlitośnie zabija ludność cywilną. Są trafienia w parking, osiedla mieszkaniowe, bloki mieszkalne i przystanek komunikacji miejskiej. W wyniku tych ataków terrorystycznych są niestety ofiary i zabici. Moje kondolencje dla wszystkich, którzy stracili bliskich – napisał w sieciach społecznościowych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, dodając zdjęcia ukazujące zniszczenia.

– Świat nie może ani na chwilę zapomnieć, że rosyjskie okrucieństwo i agresja nie mają granic. Państwo terrorystyczne odpowie za wszystkie swoje nieludzkie zbrodnie przeciwko naszemu narodowi i Ukrainie – podsumował ukraiński przywódca.

Chersoń i zachodnia część obwodu chersońskiego, położona na prawym brzegu Dniepru, zostały wyzwolone przez ukraińskie wojska 11 listopada ubiegłego roku. Ziemie leżące po wschodniej stronie rzeki znajdują się pod rosyjską okupacją.

źródło: Telegram/Chersońska Rada Miejska; Facebook/Volodymyr Zelenskiy

X