Andrzejki we Lwowie

Tradycyjnie 29 listopada Lwowski Klub „Strefa Młodzieży” zorganizował imprezę Andrzejkową. W klubie „Picasso” polska młodzież ze Lwowa, obwodu lwowskiego i Stanisławowa (obecnie Iwano-Frankiwsk) bawiła się, tańczyła i wróżyła.

Konkursy i zabawy andrzejkowe prowadzili prezes Lwowskiego Klubu „Strefa Młodzieży” Eugeniusz Wołoszyn i nasz kolega redakcyjny Eugeniusz Sało. Licznie zgromadzoną młodzież powitał konsul Rafał Kocot, kierownik Wydziału Współpracy z Polakami na Ukrainie.

Najwięcej emocji budziły oczywiście miłosne wróżby andrzejkowe. Podczas jednej z nich dziewczyny obierały jabłka, a skórki rzucały za siebie po to, by odczytać z nich inicjały ukochanego. Kilkanaście par tańczyło także na małych kawałkach gazety. Miłym akcentem wieczoru był wspólny taniec „belgijka”, którą wielu uczestników tańczyło po raz pierwszy.

Jedną z atrakcji wieczoru była specjalna fotobudka, gdzie każdy chętny miał okazję zrobić sobie zdjęcia i je wydrukować. Młodzież chętnie brała udział w konkursie na zdjęcie z największą ilością polubień. Wystarczyło, aby opublikować w sieciach społecznościowych swoje zdjęcie z imprezy z hasztagiem #AndrzejkiLwow. Po północy ogłoszono wyniki. Najwięcej polubień zebrał Andrzej Leusz.

Pomiędzy konkursami młodzież mogła poszaleć i potańczyć przy ulubionej polskiej i zagranicznej muzyce.

W wesołej atmosferze i mnóstwem cudownych wrażeń zakończył się tegoroczny Andrzejkowy wieczór. Następny, prawdopodobnie, już za rok.

Andrzejki we Lwowie odbyły się przy wsparciu Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie, współfinansowanych w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą oraz pod patronatem Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Mateusz Kowalski

Obejrzyj zdjęcia: Andrzejki we Lwowie 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X