Aleja Szewczenki – we flagach narodowych

Aleja Szewczenki – we flagach narodowych

4 czerwca aleja Szewczenki we Lwowie została udekorowana flagami narodowymi państw-uczestników EURO 2012. Akcja odbyła się w ramach projektu „Dziergana Europa”. 24 klony stojące wzdłuż deptaka zostały „ubrane” w dziergane flagi państw, drużyny narodowe których grają w piłkarskich mistrzostwach Europy. Jedno z drzew zostało ubrane w flagę sponsora projektu.

Idea akcji zrodziła się przed dwoma miesiącami. Troje lwowskich artystek Bożena Gorodnicka, Daria Zawiałowa i Łarysa Jaremczuk postanowiły pokazać mieszkańcom i gościom miasta dzierganą sztukę uliczną, która obecnie jest bardzo popularna w Europie. Na flagi narodowe wykorzystały 15 tys. m włóczki. Każda flaga ma wymiary 1,5 x 0,5 m.

„Drzewa zaczęto dekorować o godz. 6 nad ranem – mówi Bożena Gorodnicka. – Jedną z idei tego projektu jest danie natchnienia turystom, żeby chcieli zrobić nasze miasto jeszcze piękniejsze, bo na mistrzostwa do Lwowa przyjedzie wielu kibiców. Nie chcielibyśmy, żeby zaśmiecali miasto” – mówi pani Bożena.

Jak dodała Łarysa Jaremczuk, tworzenie jednej flagi zajęło jej około trzech dni, ale najtrudniej było umocować je do drzew, bo pnie mają metalowe okratowanie. W czasie akcji wszystkim przechodniom wręczano ulotki z informacją o tym wydarzeniu i darowali na pamiątkę małe dziergane kwiatki.

Projekt zakończy się 4 lipca.

Info:
Yarnbombing, yarnstorm – kierunek współczesnej sztuki, tzn. graffiti z włóczki, dziergane odzienie na pnie drzew, ławki, pomniki i różne elementy środowiska miejskiego.

zaxid.net


Obejrzyj galerię:

„Dziergana Europa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X