Zmarła 18-letnia ofiara zbiorowego gwałtu i podpalenia

Zmarła 18-letnia ofiara zbiorowego gwałtu i podpalenia

18-letnia Ukrainka Oksana Makar, ofiara zbiorowego gwałtu, którą napastnicy dusili, a potem podpalili, zmarła po ponad dwóch tygodniach walki o życie.

 

Na początku marca setki ludzi wyszły na ulice, aby zaprotestować przeciwko wypuszczeniu z aresztu dwóch z trzech domniemanych gwałcicieli dziewczyny (ich rodzice mieli koneksje wśród władz regionu). Sprawców ponownie aresztowano; wszyscy trzej zostali oskarżeni o gwałt, jeden – dodatkowo – o próbę zabójstwa.

Dziś, gdy Makar zmarła, zarzut zabójstwa postawiono wszystkim trzem – poinformował cytowany przez agencję Reuters przedstawiciel MSW Ukrainy.

Młoda kobieta przez ponad dwa tygodnie walczyła o życie. Miała poparzoną ponad połowę ciała, poważne obrażenia płuc, amputowano jej też prawą rękę, by powstrzymać gangrenę. Wcześniejsze doniesienia mówiły też o amputacji stóp. Szef oddziału leczenia oparzeń Emil Fistal powiedział, że u chorej rozpoczęło się krwawienie z płuc i doszło do zatrzymania akcji serca.

Do zakończonego tragicznie zdarzenia doszło 9 marca w Mikołajowie; dwaj młodzi mężczyźni zaprosili do domu kolegi poznaną w barze 18-letnią dziewczynę, którą zgwałcili, a kiedy zagroziła, że poinformuje o wszystkim milicję, zaczęto ją dusić. Gdy sprawcom wydawało się, że ofiara nie żyje, wynieśli ją na plac budowy i podpalili.

 

guu

29-03-2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X