Żegnaj, szkoło!

29 maja zabrzmiał ostatni dzwonek w szkole nr 10 im. Św. Marii Magdaleny.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Marii Magdaleny. Uczniowie, nauczyciele i rodzice dziękowali za pomyślny rok szkolny i otrzymali błogosławieństwo na czas wakacji. Celebrujący mszę św. ks. Wojciech zwrócił uwagę na to, że „czas wakacji to nie tylko czas odpoczynku, jest to też czas, który ma być spędzony w gronie rodzinnym i spędzony z Bogiem. Wakacje trzeba spędzić mądrze. W czasie wakacji też nabywamy mądrości poprzez zwiedzanie nowych miejsc, poprzez podziwianie przyrody. To jest też czas wysiłku, nie tylko odpoczynku. Podsumowując pewną pracę, patrzymy w przyszłość. Owocem dzisiaj są oceny na koniec roku, które wystawili nauczyciele. Ale owocem też waszej pracy ma być ten czas wolny, wypoczynek, na który zasłużyliście. Życzymy wam, abyście dobrze odpoczęli, abyście nabrali siły i wypoczęci powrócili do szkoły by kontynuować naukę”.

Podczas dalszej części uroczystości na boisku szkolnym zostały wręczone dyplomy od kuratorium obwodu lwowskiego dla nauczycieli i dla uczniów, którzy wykazali najlepsze wyniki w różnych przedmiotach szkolnych.

{gallery}gallery/2015/ost_dzwonek_MM{/gallery}

Słowa podziękowania dla grona pedagogicznego i słowa pożegnania do absolwentów skierował konsul RP we Lwowie Jacek Żur: „życzę absolwentom, by przyszłość wasza była taka jak słońce, które dzisiaj nam świeci, żeby przyszłość układała się tak, jak sobie wymarzycie, żebyście zdobywali kolejne szczyty waszych marzeń, a z tych szczytów spoglądali na kolejne. Tym, którzy jeszcze kilka lat w tej szkole spędzą, życzę wielu, wielu owocnych lat zdobywania wiedzy i tego wszystkiego, co będzie potrzebne w waszym przyszłym życiu. Dyrekcji, gronu pedagogicznemu, wszystkim przyjaciołom szkoły życzę wielu dalszych wspaniałych sukcesów. Jesteście bardzo dobrą, znakomitą wizytówką Polski we Lwowie”.

Wychowawczyni klasy maturalnej Roksolana Zubko żegnając swoich uczniów zachęcała ich aby pamiętali, że „każdy sukces to jeszcze nie pełnia, a każda porażka – to jeszcze nie koniec. Bądźcie odważni w podejmowaniu wezwań, bo ten świat i szczęście należą do śmiałych”.

Podczas uroczystości absolwentów tradycyjnie żegnały „pierwszaki”. Były chwile wzruszenia, były czerwone i białe baloniki lecący w niebo, były też śmieszne prezenty na pocieszenie i na nową daleką drogę dla absolwentów. Dla nich kończą się egzaminy maturalne, kończy się czas dzieciństwa. A dla reszty uczniów zaczyna się lato!

Alina Wozijan

 {youtube}XuXTJtx4Y0E{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X