Zbigniew Herbert

Zbigniew Herbert

Ukazała się nowa książka Rafała Żebrowskiego „Zbigniew Herbert. Kamień na którym mnie urodzono”. Stanowi zapis dziejów rodziny Herbertów i młodości Poety do roku 1945.

 

Szanowni Państwo, Przyjaciele, Krewni i Znajomi Niegodnego Autora!

Po wielu trudach i przykrościach, acz nie bez wsparcia kilku życzliwych osób, drukiem ukazała się moja książka o rodzinie Herbertów i młodości jej najbardziej znanego syna, Zbigniewa.

Ciężko jest Autorowi myśleć o tym, że owoce jego trudu nie trafią „pod strzechy”. Toteż mając zaszczyt poinformować Was o szczęśliwym rozwiązaniu i narodzinach woluminu (ciąża słonic jest znacznie krótsza), pragnę równocześnie prosić o rozgłaszanie owego faktu urbi et orbi oraz wywieszanie w miarę możliwości stosownych wieści w Internecie. Dziełko liczy 660 stron i zawiera 150 ilustracji.

Z góry dziękuję za zrozumienie i przychylność.

Rafał Żebrowski

Info: Rafał Żebrowski jest najbliższym krewnym Zbigniewa Herberta – synem jego siostry Haliny Herbert-Żebrowskiej. Książka nie jest ani wspomnieniem, ani też suchą biografią. W ciągłej konfrontacji z różnorodnymi źródłami, autor starał się dotrzeć do prawdy. Zdarza się zatem, iż niejedno prezentowane tu ustalenie odbiega od wersji przekazywanych w rodzinie. Wykazuje, jak mocno twórczość wielkiego Poety jest zakorzeniona w jego osobistym doświadczeniu, w związku z rodziną i miejscem urodzenia – Lwowem, starając się jednocześnie nie przeciążać wywodów analizami literackimi.

Dzieła artystów nie wyrastają tylko z cierpienia. Znacznie częściej – niż się nam zdaje – uskrzydla ich miłość, dobroć i przyjaźń.
Wydawca: Państwowy Instytut Wydawniczy

www.culture.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X