Zapraszamy na IV Polsko-Ukraiński „FESTIWAL PARTNERSTWA”!

Tegoroczny festiwal będzie odbywać się we Lwowie w dniach 3-6 września razem z Kongresem Kultury Partnerstwa Wschodniego. Czeka na nas jeszcze więcej wrażeń i emocji. Gościem specjalnym sceny festiwalowej będzie zespół T-LOVE!

Wspólna scena „Festiwalu Partnerstwa” i Kongresu Kultury Partnerstwa Wschodniego stanie w tym roku w podwórku ratusza lwowskiego. W dniach 3-6 września będą na niej prezentować się zespoły z Polski, Ukrainy, ale także Niemiec, Gruzji i Białorusi (pełny program poniżej).

Oprócz zespołu T-LOVE, który reprezentować będzie stolicę Polski, na scenie festiwalowej usłyszymy znane i lubiane zespoły z innych polskich miast i regionów m.in. „ZYGI JAZZ BAND” (Podkarpacie), „Dominka Rusinowska Quartet” (Przemyśl), „KROKE” (Kraków), „Kapela Hanki Wójciak” i „Kolačkovci” (Małopolska), „PAWKIN” (Lubelszczyzna) oaz Lubelska Federacja Bardów (Lublin). Na scenie wystąpią także artyści Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury Alicja Węgorzewska i Bogdan Kierejsza z pięknym koncertem „Kolory Miłości”. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Poza sceną odbędzie się otwarcie ciekawej wystawy malarskiej prezentowanej we Lwowie przez województwo warmińsko-mazurskie, zaś miasto Lublin zaprezentuje spektakl teatralny.

Tradycyjnie na Rynku Starego Miasta we Lwowie zostaną ustawione stoiska promocyjne polskich miast i województw partnerskich, gdzie mieszkańcy Lwowa i turyści będą mieli okazję do bliższego zapoznania się z naszym krajem.

Lwów odwiedzą także delegacje miast i województw partnerskich Lwowa i obwodu lwowskiego, by omówić z włodarzami miasta Lwowa i obwodu lwowskiego najważniejsze kwestie współpracy dwustronnej. Zapraszamy Państwa na Rynek Starego Miasta we Lwowie i na podwórko ratusza miejskiego!

Program wspólnych wydarzeń kulturalnych III Kongresu Kultury Partnerstwa Wschodniego oraz IV Polsko-Ukraińskiego „Festiwalu Partnerstwa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X