Obóz sportowy dla młodzieży już wkrótce

Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” zaprasza do udziału w obozie organizowanym w ramach Polonijnego Centrum Sportu i Turystyki w Ostródzie, który odbędzie się 25 listopada – 2 grudnia 2012 r., w Domu Polonii w Ostródzie. Projekt skierowany jest do młodzieży polonijnej z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Białorusi zainteresowanej grą w tenisa stołowego.

Przez 8 dni, grupa 25 osób będzie trenowała pod okiem dwojga doskonałych trenerów: Tomasza Krzeszewskiego – obecnego Trenera Kadry Narodowej Polski w Tenisie Stołowym oraz Chinki Dong Rui Fang – zawodniczki Ekstraklasy kobiet.

 

W trakcie zajęć uczestnicy będą mieli możliwość sparować z graczami Superligi Tenisa Stołowego Mężczyzn – Condohotels Morliny Ostróda. Poprzez różnorodność zawodników, jak i zróżnicowane metody szkolenia trenerów, uczestnicy obozu zostaną wytrenowani zarówno pod względem fizycznym, jak i taktycznym.

Zajęcia będą odbywały się w profesjonalnie wyposażonej hali sportowej, w której na co dzień trenują zawodnicy Ostródzianki. Do dyspozycji będzie sprzęt najwyższej klasy, używany do rozgrywania Mistrzostw Polski Seniorów, a także dodatkowe przyrządy urozmaicające ćwiczenia.

Wszyscy uczestnicy obozu będą mieli możliwość skorzystania z odnowy biologicznej (jacuzzi, sauna) oraz dodatkowych treningów ogólnorozwojowych (np. pływalnia). Zaplanowano dla nich także zajęcia z Trenerem od przygotowania fizycznego i treningi mentalne. Będzie czas na integrację, w ramach której planowane są wyjścia na kręgle oraz dodatkowe atrakcje, takie jak wzięcie udziału w meczu Superligi Tenisa Stołowego Mężczyzn, oficjalnym otwarciu Polonijnego Ośrodka Przygotowań Sportowych oraz wyjazdy do ciekawych miejsc w regionie. Na koniec obozu zostanie rozegrany turniej, który będzie podsumowaniem i sprawdzeniem umiejętności zdobytych podczas pobytu w Ostródzie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obozie sportowym, który pozwoli nie tylko znacznie udoskonalić uczestnikom umiejętności techniczne, taktyczne i mentalne w zakresie tenisa stołowego, ale również, poprzez sport dodatkowo integrować i zacieśniać więzi między uczestnikami z różnych państw jak i młodzieżą na co dzień trenującą w Polsce. Organizatorzy pokrywają koszt zakwaterowania, wyżywienia i programu oraz dofinansowują koszt dojazdu. Grupa zostanie zakwaterowana w Domu Polonii w Ostródzie, Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowym „Sarmatia”, ul. Pieniężnego 6.

Zgłoszenia przyjmujemy do 18.11.2012r. na odpowiednim formularzu. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X