Zakończenie X Jubileuszowej Arki

W ostatnim dniu imprezy w siedzibie Konsulatu Generalnego RP we Lwowie grono uczestników i organizatorów podsumowało X Jubileuszową Arkę.

Na początek został zaprezentowany krótki film podsumowujący Arkę 2015. Następnie uczestnicy i organizatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

– Ten projekt jest jednym z najważniejszych jaki może być w społeczeństwie obywatelskim. Bo młodzieżowe projekty wychowują społeczeństwo obywatelskie. Zazdroszczę wam troszeczkę, bo znaleźliście tutaj nowych przyjaciół z którymi zrobicie dużo wspólnych, interesujących i korzystnych projektów – powiedział Alim Alijew, przewodniczący organizacji pozarządowej „Krym SOS”.

Podczas konferencji prasowej uczestnicy podzielili się swoimi wrażeniami, emocjami, uczuciami, a także pomysłami i uwagami. Większość mówiła, że spotkała na „Arce” wielu nowych przyjaciół. Trudno było uwierzyć, że to już koniec i wszyscy rozjadą się w różne strony Ukrainy.

– Byliśmy taką zmiksowana letnią sałatką, która powinna wyprowadzić Ukrainę w lepszą przyszłość, bo tylko porozumienie może zrobić nas lepszymi – zaznaczył Marian Dołhyj z Odessy.

– Mahatma Gandhi powiedział, że małe ciało poruszone duchem i natchnione niegasnącą wiarą w swoją misję może zmienić bieg historii. Myślę, że my mamy tą wiarę i to natchnienie, dzięki któremu zmienimy świat na lepsze – dodała Marija Sahajdak ze Lwowa.

– Przebieg wszystkich dni Arki, z których każdy poświęcony był innemu narodowi – Polakom, Ukraińcom, Żydom i Tatarom Krymskim – sprawił, iż uwierzyliśmy, że chociaż się różnimy, wszyscy jesteśmy obywatelami Ukrainy i wszyscy pragniemy lepszej przyszłości – podsumowała Tetiana Tatarina z Połtawy.

Eugeniusz Sało

{gallery}gallery/2015/arka_zakonczenie{/gallery}

{youtube}PwCuurVx40A{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X