Wystawa „Droga / Cube / Incydent / Opresja”

W ramach V edycji projektu Most Kultury lwowska publiczność będzie miała okazję do zapoznania się z twórczością Marka Wawro. 1 sierpnia 2013 r. o godz. 18:00 we Lwowskim Pałacu Sztuki, przy ul. Kopernika 17 odbędzie się prezentacja jego wystawy „Droga / Cube / Incydent / Opresja” oraz spotkanie z artystą.

„Most Kultury tworzy możliwość komunikowania się uniwersalnym językiem sztuki dwóch kręgów kulturowych: polskiego i ukraińskiego, wznosi się ponad podziałami i granicami, łączy narody, idee, ludzi i ich dzieła, umożliwia współpracę i wymianę doświadczeń” – Jarosław Drozd, konsul generalny RP we Lwowie.

Zapraszają:
Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie
Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach
Centrum Informacyjno-Artystyczne 365 we Lwowie

Marek Wawro jest artystą o ponad trzydziestoletnim dorobku twórczym, poświadczonym licznymi wystawami i nagrodami za twórczości plastyczną. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę, tworzy instalacje, projekcje wideo, obiekty i złożone z wielu elementów aranżacje przestrzenne. Mieszka i pracuje w Kielcach. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich oraz Stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Oficjalna strona autora: MAREK WAWRO GALLERY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X