Marszałek Władysław Ortyl z roboczą wizytą w Iwano-Frankiwsku

W dniu 23 lutego 2017 w Iwano-Frankiwsku (d. Stanisławowie) z roboczą wizytą przebywała delegacja województwa podkarpackiego na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem.

Na początku goście z Polski spotkali się z gubernatorem Iwanofrankiwskiej Obwodowej Państwowej Administracji Olegiem Honczarukiem, aby podsumować 15-lecie współpracy pomiędzy województwem podkarpackim i obwodem iwanofrankiwskim. Oleg Honczaruk podziękował za ścisłą współpracę, inicjatywy i aktywny udział Podkarpacia w realizacji wspólnych projektów. Natomiast marszałek Ortyl zadeklarował gotowość do dalszej współpracy w sferze społeczno-gospodarczej. Również wyraził nadzieję, że polskie doświadczenie w przeprowadzeniu reformy decentralizacji może pozytywnie wpływać na tempo rozwoju ekonomicznego w połączonych gromadach terytorialnych na Ukrainie.

W Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku marszałek Władysław Ortyl spotkał się z dyrektor Marią Osidacz, z którą m.in. omówił jeden z priorytetów współpracy międzynarodowej Samorządu Województwa Podkarpackiego – podtrzymywanie wzajemnych relacji z instytucjami, które realizują wiele cennych przedsięwzięć zachowując wspomnienie o Polsce i Polakach, jest ciągle żywe. Do Biblioteki działającej przy Centrum Pan Marszałek przekazał publikacje, które doposażą księgozbiór i będą służyły szerszej społeczności.

Następnie delegacja udała się do Tatarowa (obw. iwanofrankiwski), gdzie miało miejsce posiedzenie polskich i ukraińskich naukowców dotyczące odnowienia Obserwatorium Astronomiczno-Meteorologicznego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

ckpide.eu

Fot. if.gov.ua, Wołodymyr Harmatiuk

{gallery}gallery/2017/ckpide_ortyl{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X