Święto Elementarza w 24 szkole

Święto Elementarza w 24 szkole

Nie obejrzeliśmy się, a już najszedł koniec roku szkolnego. Przed dziewięcioma miesiącami stali na szkolnym podwórku w oczekiwaniu wrażeń, które dopiero miały nadejść. Dziś dostali pierwsze dyplomy – ukończenia pierwszej klasy szkoły średniej nr 24 z polskim językiem nauczania we Lwowie. Na drugi rok szkolny już nie będą najmłodsi. Ktoś stanie na ich miejscu na apelu 1 września.

Podróż do Literkowa trwała przez cały rok szkolny, dzieci powoli poznawały litery i cyfry. Przebrane za krakowiaków, księżniczki, wróżki, koty i pszczółki mogły wreszcie pochwalić się wiadomościami. Deklamowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły. Były tu i zabawy w „Chusteczkę haftowaną” i „Budujemy mosty”, a nawet uroczysty krakowiak z figurami.

 

Rodzice i dziadkowie z entuzjazmem śledzili postępy swoich pociech. Dzięki pracy wychowawczyni, pani Weroniki Apriłaszwili, dzieci zdobyły swoje pierwsze wiadomości.


– Odkryły świat wiedzy i książek. Nauczyły się czytać i pisać po polsku, ale też zaczęły naukę języka obcego – angielskiego. Po kolei będą pokonywać etapy, które jeszcze są przed nimi: klasa czwarta, mała matura i egzamin dojrzałości, – zaznaczyła dyrektor szkoły Łucja Kowalska.

Dzieci otrzymały z rąk pani dyrektor dyplomy i słodki dodatek – czekoladkę, ufundowaną przez sponsorów święta. Weronika Apriłaszwili gratulowała dzieciom osiągnięć, a rodzicom podziękowała za pomoc w nauce i czynne wsparcie imprez klasowych.

Krzysztof Szymański


Obejrzyj galerię:

Święto Elementarza w 24 szkole. 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X