Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

12 listopada rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie już po raz piąty jest głównym organizatorem w województwie podkarpackim przedsięwzięć w ramach ŚTP.

Uczelnia przygotowała m.in. warsztaty dla przyszłych przedsiębiorców. Może zainwestować 5,6 mln zł w najciekawsze pomysły biznesowe. Do tej pory zainwestowała kapitał w 2 firmy, które wprowadzają na rynek innowacyjne wynalazki.

 

Inicjatywa ŚTP, od czasu pierwszej edycji w 2008, została podjęta w ponad 100 państwach, angażując 24 000 partnerów i ponad 7 milionów ludzi. Lokalne, krajowe i międzynarodowe wydarzenia mają zachęcać do innowacyjności i przedsiębiorczości. – Uczelnia już od pięciu lat uczestniczy w organizowaniu atrakcyjnych konferencji, seminariów, spotkań, warsztatów i konkursów wpisujących się w ideę ŚTP, skierowanych głównie do młodych ludzi, którzy chcieliby rozpocząć własną działalność gospodarczą. Wszelkie inicjatywy zaplanowaliśmy w tym roku na dni: 12-16 listopada – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

WSIiZ zaprasza na cykl eventów propagujących ideę przedsiębiorczości, m.in.: warsztaty dla nauczycieli i konkurs wiedzy ekonomicznej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz konferencję „Pomysł – Pieniądze – Przyszłość: Przedsiębiorczy mix” z udziałem ekspertów w zakresie pomnażania pieniędzy (giełda, banki) oraz praktyków biznesu, a także seminarium informacyjne Enterprise Europe Network „Społeczne aspekty funkcjonowania innowacyjnego i międzynarodowego przedsiębiorcy w Unii Europejskiej”.

Zainwestują w nowe firmy
14 listopada uczelnia zaplanowała warsztaty Techno „Promujemy innowacyjne pomysły biznesowe” – Innofund. Jest to inicjatywa skierowana do przyszłych przedsiębiorców, którzy mają ciekawe pomysły na innowacyjny biznes i szukają kapitału. Spotkanie poprowadzi Jacek Błoński, szef Lewiatan Business Angels, który jako pierwszy Polak i przedstawiciel Europy Środkowo-Wschodniej został wiceprezydentem Zarządu European Business Angels Network (EBAN) – europejskiej organizacji aniołów biznesu.

Uczestnicy dowiedzą się m.in., jakie są główne źródła finansowania nowych przedsięwzięć biznesowych, jakie są wady i zalety współpracy z venture capital i aniołami biznesu oraz jak przebiega typowy proces inwestycyjny. Jacek Błoński przedstawi najciekawsze projekty sfinansowane przez aniołów biznesu.

– Mamy już komplet uczestników. Czekamy na ciekawe pomysły, w które warto będzie zainwestować. Na jeden projekt możemy przeznaczyć do 200 tys. euro z funduszu InnoFund. Na wsparcie liczyć może 30 innowacyjnych rozwiązań z całej Polski – wyjaśnia Pasieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X