Wesprzyj projekt „Dyplom”

Wesprzyj projekt „Dyplom”

Socjologowie mówią, że około połowa wszystkich posiadaczy DYPLOMÓW nie ma zagwarantowanej pracy w wybranej dziedzinie. Czy szczęśliwa jest druga połowa? Może nas nie tego uczą? Być może my sami nie uczymy się tego co potrzebne? System edukacji rodzi wiele pytań. I nawet wtedy gdy już trzymacie w rękach DYPLOM, pytania pozostają. Tak więc, ten artefakt nie jest odpowiedzią i punktem końcowym w drodze do prawdy…

Młodzi studenci teatrolodzy i reżyserzy już od ponad roku pracują nad projektem „Dyplom”, opowiadającym o współczesnym systemie wyższej oświaty na Ukrainie. Jest to próba analizy i odpowiedzi na pytanie jak funkcjonuje ukraiński system oświaty, jak można go zmienić, żeby budować nowe państwo.

Autorem projektu jest młody dramaturg, reżyser Saszko Brama, który od ponad roku wspólnie z zespołem „Teatralna platforma” przeprowadzili ponad 200 wywiadów z absolwentami, studentami, ich rodzicami, wykładowcami, pracownikami naukowymi różnych uczelni i miast Ukrainy. Na podstawie tych rozmów będzie przygotowany spektakl dokumentalny pt. „Dyplom” (premiera 15-22 maja 2014 roku).

Potrzebują pieniędzy na zakup wyposażenia technicznego (system radiowy z mikrofonami), również pokrycie kosztów scenografii (metalowa rama, ekran dla wideo-projekcji, rekwizyty). Wszystkie prace będą nadal odbywać się na zasadzie wolontariatu.

Organizatorzy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania (e-mail: theplatforma@gmail.com) i dostarczą na życzenie skany sprawozdań finansowych dotyczących wykorzystania funduszy.

Organizacja pozarządowa „Teatralna platforma” i cały zespół projektu „Dyplom” zapraszają do udziału w tworzeniu spektaklu, a jednocześnie – do budowania naszej wspólnej przyszłości.

Projekt jest zarejestrowany na stronie biggggidea.com i pod linkiem u dołu można wesprzeć go finansowo.

Projekt „Dyplom”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X