We Lwowie Rada Narodowa przejęła władzę w województwie

We Lwowie Rada Narodowa przejęła władzę w województwie

Komitet wykonawczy Lwowskiej Rady Wojewódzkiej – Rada Narodowa przejmują na siebie pełnię władzy za losy obywateli regionu – napisano w ogłoszonej rezolucji Rady Wojewódzkiej

– „Reżim rozpoczął otwarte działania wojskowe przeciwko własnemu narodowi. Na rozprawę z aktywistami Majdanu zostały rzucone oddziały wojskowe i uzbrojeni „tituszki”. Ilość ofiar idzie już w dziesiątki, a rannych – w setki. Wykonując wolę mieszkańców województwa, Komitet Wykonawczy Lwowskiej Rady Wojewódzkiej – Rada Narodowa przejmuje pełnię odpowiedzialności za los kraju i obywateli” – zapisano w rezolucji, która pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej Lwowskiej Rady Wojewódzkiej.

Jak podano do składu Rady Narodowej weszli deputowani, przedstawiciele samoobrony Majdanu, działacze społeczni, uczeni. Na czele rady stanął przewodniczący Rady Wojewódzkiej Petro Kołodij.

– Komitet Wykonawczy podporządkowuje sobie wszystkie organy władzy wykonawczej na terenie województwa i zwraca się do wszystkich urzędników państwowych i obywateli z apelem by wykonywać decyzje i rozporządzenia, które podpisane są przez szefa Rady Petra Kołodija – wskazano w rezolucji.

Dokument podkreśla, że głównym zadaniem Komitetu jest utrzymanie w pełni wszystkich aspektów życia i porządku na terenie województwa, a również pomoc w wyjeździe aktywistów do Kijowa na wsparcie Majdanu.

– Prawomocnymi organami władzy w województwie pozostają obrane przez ludzi rady lokalne i utworzone przez nie komitety wykonawcze – czytamy dalej w oświadczeniu.

Komitet Wykonawczy Lwowskiej Rady Wojewódzkiej – Rada Narodowa mieści się w gmachu administracji wojewódzkiej przy ul. Winniczenki, 18.

Źródło w j. ukraińskim na portalu zaxid.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X