We Lwowie oddziały samoobrony zapobiegły podpaleniu supermarketu „Epicentr”

We Lwowie oddziały samoobrony zapobiegły podpaleniu supermarketu „Epicentr”

– Nocą grupy aktywistów z organizacji społecznych, pracowników przedsiębiorstw, milicji i deputowanych rady miasta pilnowały porządku w mieście. Sztaby koordynacyjne mieszczą się w administracjach dzielnicowych – taką wiadomość podała służba prasowa rady miasta.

Z informacji podanych przez administracje dzielnicowe wynika, że nocą odbyło się kilka prób przejęcia obiektów, jednak, dzięki patrolom, udało się temu zapobiec.

– Nieznani sprawcy mieli zamiar podpalić supermarket Epicentr (należący do deputowanego Partii Regionów Ołeksandra Geregi i jego małżonki Hałyny, sekretarza rady miasta w Kijowie), jednak samoobrona zapobiegła tym aktom. Były próby rabunku. Na ul. Tuhan-Baranowskiego 4 próbowano obrabować sklep. – Od 21:00 do rana wzmocniono dyżury przy Konsulacie Generalnym RP we Lwowie, bo otrzymaliśmy informację o możliwości podpalenia – zaznaczył przewodniczący administracji dzielnicy Łyczaków Iwan Łozyński.

Według przewodniczącego administracji dzielnicy szewczenkowskiej Aleksandra Udowenki, nocą próbowano obrabować kilku kiosków. – Przez całą noc młodzi ludzie błąkali się po mieście. Dzielnicę patrolowało 18 grup – zaznaczył przewodniczący.

Przewodniczący dzielnicy Frankowskiej Rusłan Kandybora podał, że nocą podpalono auto na parkingu Aquaparku.  – Na ul. Gwardyjskiej 12 w auta rzucano kawałkami bruku. Na ul. Bohaterów UPA 78 zajęto siedzibę ADM. Nieznanych sprawców zastano przy rozlewaniu koktajli Mołotowa. Dzielnicę patrolowało 16 grup – podał Rusłan Kandybora. – Dziękujemy organizacjom społecznym, kierownikom przedsiębiorstw i nieobojętnym mieszkańcom za aktywną postawę społeczną.

W dzielnicy Sichów też było spokojnie.  – Na patrole wyszło około 120 osób. Dzielnicę mieliśmy pod kontrolą. Były dwie próby przejęcia komendy dzielnicowej, ale patrol społeczny nie dopuścił do dewastacji obiektu. Koło szpitala nr8 też był ustawiony posterunek społeczny. Służby komunalne miasta działają w trybie normalnym. Dyżury organizujemy codziennie i samochodami patrolowymi objeżdżamy całą dzielnicę. Tej nocy będziemy też działali w grupach w każdym z siedmiu kwadratów dzielnicy – opowiedziała o działaniach na Sichowie przewodnicząca dzielnicy Iryna Maruniak.

Ukraińska wersja artykułu ukazała się
na stronie zaxid.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X