Konkurs ortograficzny w d. Stanisławowie

Konkurs ortograficzny w d. Stanisławowie

W ostatnim dniu marca, na Uniwersytecie Przykarpackim, już po raz ósmy odbył się konkurs ortograficzny języka polskiego. Tym razem uczestniczyło w nim dwudziestu ośmiu studentów z czternastu uniwersytetów z calej Ukrainy.

 

Konkurs, odbywa się corocznie w Iwano-Frankowsku. Jest wspólną inicjatywą Narodowego Uniwersytetu Przykarpackiego im. Wasyla Stefanyka i Państwowej Wyższej Szkoły w Gorzowie Wielkopolskim. Od początku patronat nad tym wydarzeniem sprawuje Ambasada Polskia w Kijowie, która udziela mu również wsparcia finansowego.

 

Zwycięzcy wybierani są za pomocą dyktanda. To szybki i łatwy sposób, każdy od razu może zobaczyć swoją pracę i swoje błędy.

 

W tym roku zwyciężczynią konkursu została studentka Uniwersytetu Lwowskiego im. Iwana Franki Julia Pawłyk. Drugie miejsce zajęły Olga Sokół z Uniwersytetu Lwowskiego oraz Olga Kuzyszyn z Uniwersytetu Przykarpackiego. Trzecie miejsce podzieliły między sobą Wira Andrijczuk z Uniwersytetu Przykarpackiego, Kateryna Stroganowa z Kijowskiego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki oraz studentka Tarnopolskiego Uniwersytetu im. Wolodymyra Hnatiuka Oksana Wowk.

„Jako współorganizator konkursu ortograficznego z języka polskiego, wysoko oceniam przygotowanie studentów, – opowiada Elżbieta Skorupska-Raczyńska, rektor Państwowej Wyższej Szkoły w Gorzowie Wielkopolskim. – Zachwyca mnie to zafascynowanie językiem polskim i kulturą polską.

 

Większość tegorocznych uczestników, to młodzież, która nie studiuje filologii polskiej, ale zupełnie inne kierunki. Języka polskiego uczą się dla własnej satysfakcji” – podsumowuje.

Natalia Kostyk


Więcej zdjęć obejrzysz:

http://www.kuriergalicyjski.com/index.php/gallery/konkurs-ortograficzny-w-d-stanisawowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X