VII rocznica śmierci Jana Pawla II w Warszawie

Ponad 600 metrów kwadratowych powierzchni, 400 paczek styropianu – w związku z obchodami 7. rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II na placu Piłsudskiego w Warszawie stanie wielki labirynt. Konstrukcja pt. „Labirynt. Wybieraj dobrze” zachęci nie tylko do wspólnej zabawy, lecz także do refleksji.

 

Motywem przewodnim tegorocznych obchodów są bowiem życiowe wybory. Czas dojrzewania to czas podejmowania pierwszych dorosłych wyborów. Etap edukacji gimnazjalnej jest szczególnie ważnym okresem, wymagającym od młodych ludzi nowego, poważnego spojrzenia na otaczający świat i ich własne życie. Projekt „Labirynt. Wybieraj dobrze” ma na celu zachęcić gimnazjalistów do podejmowania świadomych wyborów.

– Każdy młody człowiek chce, aby traktować go jak dorosłego. Pragnie sam decydować o swoim życiu. Osobą, która mówiła: twoje życie jest w Twoich rękach, był Jan Paweł II. Papież zachęcał młodych, aby pielęgnowali wartość, jaką jest wybór, niczego im nie narzucając – przypomina Adrian Sinkowski, rzecznik Centrum Myśli Jana Pawła II.

 

W 1979 roku papież zwracał się na krakowskich Błoniach do młodych, pytając ich: „Czy można odrzucić Chrystusa i wszystko to, co On wniósł w dzieje człowieka?”. I zaraz dodał: „Oczywiście, że można. Człowiek jest wolny. Człowiek może powiedzieć Bogu: nie. Człowiek może powiedzieć Chrystusowi: nie”.

Projekt „Labirynt. Wybieraj dobrze” traktuje podejmowanie wyborów jako swoistą przygodę, gdzie dojście do celu uwarunkowane jest podejmowaniem dobrych wyborów. W „życiowym labiryncie” nastolatek nie jest sam. Jego życie pełne jest znaków, które pokazują mu, jak nie zgubić się w gąszczu decyzji. Jednym z takich znaków, wciąż żywym, choć z dnia na dzień bardziej odległym, jest osoba i nauczanie Karola Wojtyły, a potem Jana Pawła II.

Spot promujący akcję „Labirynt” (z udziałem Antka Smykiewicz, finalisty programu „The Voice of Poland”) można oglądać m.in. na ekranach w komunikacji miejskiej, w galeriach handlowych, w kinach, na antenach różnych telewizji. Można zobaczyć też tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=jU528_mL7SM

Akcję „Labirynt” na bieżąco można śledzić na Facebooku:
http://pl-pl.facebook.com/labirynt.wybierajdobrze

Adrian Sinkowski
Rzecznik prasowy
+48 22 826 42 25
+48 515 069 489
asinkowski@centrumjp2.pl

Centrum Myśli Jana Pawła II
Instytucja Kultury m.st. Warszawy
ul. Foksal 11, 00-372 Warszawa
+48 22 826 42 21

http://www.centrumjp2.pl/main

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X