USA mogą udzielić wsparcia finansowego Ukrainie

USA mogą udzielić wsparcia finansowego Ukrainie

– Stany Zjednoczone są gotowe udzielić wsparcia finansowego Ukrainie pod warunkiem uregulowania trwającego tu konfliktu i przeprowadzania niezbędnych reform – oświadczyła w piątek w Kijowie asystentka amerykańskiego sekretarza stanu Victoria Nuland.

„USA gotowe są udzielić Ukrainie wsparcie, jeśli będzie ona szybko poruszała się na drodze obrony praw człowieka, godności, uregulowania konfliktu i reform politycznych” – powiedziała Nuland na konferencji prasowej podsumowującej jej rozmowy z ukraińskimi władzami i opozycją.

Stany Zjednoczone oczekują od Ukrainy działań, zmierzających do ograniczenia napięcia podczas trwających protestów antyrządowych, oraz popierają utworzenie rządu jedności narodowej – oświadczyła wysłanniczka USA.

„Nasza wiadomość jest bardzo prosta: pierwsza i najważniejsza sprawa to ograniczenie eskalacji napięcia na ulicach” – powiedziała na konferencji.

„Kolejna sprawa to poparcie tych przedstawicieli ukraińskiego systemu, którzy razem pracują nad reformą konstytucyjną i wyborczą, które będą niezbędne dla utworzenia rządu jedności bądź rządu technicznego, zdolnego do współpracy ze wspólnotą międzynarodową na rzecz odnowienia rozwoju gospodarczego i bezpieczeństwa na Ukrainie” – podkreśliła Nuland.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X