Ukraiński rząd przedłużył kwarantannę do 22 maja z pewną liberalizacją obostrzeń

Od 11 maja na Ukrainie zniesione będą niektóre wcześniej wprowadzone obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Otwarte mają być sklepy, ale też m.in. zakłady fryzjerskie. Taką decyzję podjął rząd w Kijowie. Jednocześnie ukraiński rząd przedłużył ogólnokrajową kwarantannę do 22 maja.

Jak poinformował premier Denys Szmyhal – już za tydzień wznowiona ma być działalność wielu miejsc zamkniętych do tej pory z powodu koronawirusa. Otwarte będą parki, skwery, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, restauracyjne i kawiarniane ogródki, sklepy z towarami przemysłowymi, muzea, biblioteki, zakłady stomatologiczne. Warunkiem otwarcia, zgodnie z decyzją ukraińskiego rządu, ma być ścisłe przestrzeganie przeciw epidemiologicznych zasad bezpieczeństwa.

Na Ukrainie od połowy marca zamknięte są szkoły i centra handlowe. Nie działa komunikacja miejska, oraz regularne połączenia pasażerskie międzymiastowe i międzynarodowe. Do tej pory nad Dnieprem wykryto ponad 12 300 zakażeń koronawirusem, z czego 418 w ciągu ostatniej doby.

Źródło: IAR/Paweł Buszko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X