Telewizja „POLwowsku” – będzie lepiej

Telewizja „POLwowsku” – będzie lepiej

Piotr Apolinarski prowadzi szkolenia (Fot. Eugeniusz Sało)Po nagraniu surowego materiału trzeba było nadać mu pewnej logicznej formy czyli wykonać montaż. Nakładanie ścieżek filmowej i dźwiękowej, przycinanie „setek” i „przebitek”, wklejanie tekstu lektora i końcowy stand-up było jednym z ważnych momentów w procesie montowania. To wszystko tworzyło pełny telewizyjny news.

– Obecne warsztaty – to czysta przyjemność współpracy z młodymi ludźmi, którzy mają niesamowite ambicje i całkiem niezły talent. To w jaki sposób potrafią wykorzystać zdobytą wiedzę, napawa mnie nadzieją że telewizja „POLwowsku” ma szanse zaistnieć na rynku medialnym. Moim zdaniem jest bardzo potrzebna, bo we Lwowie jednak mieszka sporo Polaków – podsumował trener Piotr Apolinarski.

– W tym krótkim okresie mieliśmy możliwość sprawdzenia się jako ekipa tworząca telewizję polską we Lwowie. Przejęliśmy od Piotra wiedzę i nawyki potrzebne do realizacji programów, zostaliśmy doładowani pozytywną energią, która może zdziałać naprawdę wiele – powiedział uczestnik szkoleń Michał Kuc. – Teraz, kiedy warsztaty zostały zakończone, mamy możliwość wykazania się, możemy próbować tworzyć dobre programy, starać się jak najlepiej przekazywać widzom nasze spojrzenie na to co dzieje się we współczesnym Lwowie.

– Szkolenia dziennikarsko-informatyczne dały nam dużo energii i motywacji do dalszej pracy – powiedziała szefowa telewizji „POLwowsku” Sabina Malinowska. – W następnym miesiącu pojawi się nowa rubryka, która będzie „smaczkiem” naszej telewizji. Będą to krótkie historie o ciekawych miejscach i postaciach związanych ze Lwowem. Postaramy się zaprezentować to w sposób ciekawy, trochę zaskakujący, żeby zachęcić turystów do zwiedzania naszego wspaniałego miasta.

Czekamy na kolejne odcinki młodzieżowej telewizji „POLwowsku” w nowej profesjonalnej jakości. Można je obejrzeć na portalu www.kuriergalicyjski.com

Eugeniusz Sało

 

Obejrzyj galerię: Warsztaty dziennikarsko-informatyczne we Lwowie

 

 

Pilot – Telewizja POLwowsku

 

Wrzesień 2012 – Telewizja POLwowsku

 

Październik 2012 – Telewizja POLwowsku

 

Lwów – Miasto Turystów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X