Sztuka na ulicy w Łucku

Sztuka na ulicy w Łucku

Od niedawna ulica Łesi Ukrainki w Łucku co niedzieli zmienia się w scenę dla ulicznych artystów. Muzycy, śpiewacy, tancerze, malarze, aktorzy, twórcy ludowi – wszyscy pragnący samorealizacji mogą w centrum Łucka demonstrować swój talent pod otwartym niebem. Rozpoczęto projekt „Artystyczna ulica”.

 

„Spontaniczne występy uliczne są normalnym zjawiskiem dla każdego rozwiniętego europejskiego miasta, – twierdzi kierownik miejskiego wydziału kultury Tatiana Gnatiw. – Łuck też dąży do ich poziomu. Mamy nadzieję zrobić to za pomocą sztuki.” Według jej słów, podczas omówienia projektu w radzie znaleźli się sceptycy, którzy przekonywali, że Łuck to nie Wenecja, Kraków czy Lwów i projektu nie da się zrealizować.

Pani Tatiana jest jednak pewna, że utalentowanych osobistości na Wołyniu nie brakuje. Ze swej strony obiecuje wszechstronne poparcie w stworzeniu warunków do artystycznej samorealizacji. W projekcie mogą wziąć udział zarówno amatorzy jak i zawodowcy. Obowiązkowym jest strój ludowy – współczesny, bądź podkreślający odpowiednią epokę.

„Artystyczna ulica” funkcjonować będzie przez pół roku od 10 rano do 22 wieczór w niedziele i dnie świąteczne. Tatiana Gnatiw ma nadzieję, że ten projekt nie tylko stworzy warunki aktywnego wypoczynku mieszkańców miasta, ale też będzie atrakcją dla turystów, przyjeżdżających do stolicy Wołynia z innych miast.

Agnieszka Ratna


Więcej zdjęć w galerii:

http://www.kuriergalicyjski.com/index.php/gallery/sztuka-na-ulicy-w-ucku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X