Szkoła Letnia Nauczanie o Holokauście zaczyna rekrutację

Szkoła Letnia Nauczanie o Holokauście zaczyna rekrutację

Serdecznie zachęcamy nauczycieli, edukatorów, liderów organizacji pozarządowych, doktorantów i studentów zajmujących się tematyką zagłady Żydów, do udziału w Szkole Letniej Nauczanie o Holokauście, która odbędzie się w dniach 1-7 lipca 2014 r.

Od ośmiu lat Szkoła Letnia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, co świadczy o jej wysokim poziomie merytorycznym i dydaktycznym. Misją Szkoły Letniej jest budowanie społeczeństwa otwartego i sprawiedliwego oraz przeciwdziałanie ksenofobii i nietolerancji. Udział w programie jest bezpłatny (zapewniamy materiały edukacyjne, wyżywienie i noclegi), a dzięki wsparciu Ukraińskiego Centrum Studiów nad Holokaustem w Kijowie, w tym roku w Szkole Letniej będą mogły udział wziąć także osoby z Ukrainy (zostanie im zwrócony koszt dojazdu, max. 100 Euro).

Szkoła Letnia Nauczanie o Holokauście jest cyklicznym programem realizowanym wspólnie przez Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie, USA), we współpracy z: Instytutem Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutem Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie, Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Ukraińskim Centrum Studiów nad Holokaustem w Kijowie, Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Centrum Żydowskim w Oświęcimiu. Corocznie w ramach Szkoły Letniej Nauczanie o Holokauście odbywają się wykłady, prezentacje, warsztaty, projekcje filmów, dyskusje panelowe i sesje pytań do ekspertów. W programie zostały także uwzględnione wizyty w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, Centrum Żydowskim w Oświęcimiu, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz Żydowskim Muzeum Galicja na krakowskim Kazimierzu.

Wykładowcami podczas Szkoły Letniej są wybitni polscy i zagraniczni eksperci, nauczyciele akademiccy oraz współpracownicy muzeów i miejsc pamięci. Zaproszenie do udziału w tegorocznej edycji programu przyjęli m.in. prof. Michael Berenbaum, prof. Jan Tomasz Gross, prof. Zdzisław Mach, prof. Wiesław Kozub-Ciembroniewicz, prof. Jonathan Webber, prof. Andrzej Żbikowski, dr Jolanta Ambrosewicz-Jacobs, dr Joanna Preizner, dr hab. Dariusz Libionka, dr Piotr Trojański, dr Bartosz Kwieciński, Robert Kuwałek i Robert Szuchta.

Głównym sponsorem IX Szkoły Letniej Nauczanie o Holokauście jest Claims Conference. Conference on Jewish Material Claims Against Germany, Inc. Program wsparli finansowo także Fundusz Michaela H. Traisona dla Polski oraz osoby prywatne, którym leży na sercu zachowanie pamięci o Holokauście.

Rekrutacja trwa do 26 maja. Formularz zgłoszeniowy oraz dodatkowe informacje dot. rekrutacji znajdą Państwo na stronie Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X